El. MŚ 2018: Czarnogóra rozgromiła Kazachstan w "polskiej" grupie. Świetne stałe fragmenty

Reprezentacja Czarnogóry wygrała 5:0 z Kazachstanem w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Stevan Jovetić i spółka zdobyli trzy z pięciu goli po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu.

Od początku meczu Czarnogóra była stroną przeważającą, która oddawała więcej strzałów i robiła częściej zamieszanie w polu karnym przeciwnika. Problemem gospodarzy była niedokładność. Być może impas strzelecki trwałby dłużej niż 24 minuty, gdyby Kazachowie nie zagotowali się i nie zaczęli popełniać bezmyślnych fauli na obrzeżach własnego pola karnego.

Właśnie po dośrodkowaniu Stevana Joveticia z rzutu wolnego gospodarze wyszli na prowadzenie. Po drodze dziobnął je głową Żarko Tomasević i zmylił Stasa Pokatiłowa. W podobnych okolicznościach Czarnogóra podwoiła przewagę na 2:0 w 59. minucie. Wrzutka ze stałego fragmentu została spożytkowana przez Nikolę Vukcevicia.

Kazachstan nie miał takiego atutu jak stałe fragmenty gospodarzy, a druga, stracona bramka załamała gości, a nie zmotywowała do ataku tak jak w meczu z Polakami. Rozpoczęła się piłkarska egzekucja.

Gwiazdor reprezentacji Czarnogóry Jovetić uderzył płasko po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, a Fetos Beciraj zaatakował piłkę wślizgiem i wbił z bliska do bramki po szybkim kontrataku. Kibice bawili się w najlepsze, co poniosło piłkarzy do jeszcze jednego ataku. Ponownie wykorzystali swoją najgroźniejszą broń. W 78. minucie Stefan Savić zdobył gola na 5:0 po dośrodkowaniu Damira Kojasevicia z rzutu rożnego.

Czarnogóra ma 4 punkty po dwóch kolejkach.

Czarnogóra - Kazachstan 5:0 (1:0)
1:0 - Żarko Tomasević 24'
2:0 - Nikola Vukcević 59'
3:0 - Stevan Jovetić 64'
4:0 - Fetos Beciraj 73'
5:0 - Stefan Savić 78'

Czarnogóra: Mladen Bozović - Adam Marusić, Stefan Savić, Marko Simić, Żarko Tomasević - Aleksandar Scekić (83' Marko Bakić), Nikola Vukcević (67' Nemanja Nikolić) - Marko Vesović, Stevan Jovetić, Damir Kojasević - Fetos Beciraj (76' Filip Raicević).

Kazachstan: Stas Pokatiłow - Abzał Biejsiebiekow, Aleksandr Kislicyn, Jurij Łogwinienko, Dmitro Szomko - Serhij Malij - Islambek Kuat (76' Aschat Tagybergen), Almir Muchutdinow, Bauyrżan Isłamchan (64' Serikżan Mużykow), Azat Nurgalijew - Siergiej Chiżniczenko (85' Roman Murtazajew).

Żółte kartki: Beciraj (Czarnogóra) oraz Isłamchan, Kislicyn, Muchutdinow (Kazachstan).

Sędzia: Robert Schoergenhofer (Austria).