Artur Jędrzejczyk kontuzjowany

Artur Jędrzejczyk doznał urazu uda w spotkaniu z Armenią i opuścił boisko w 34. minucie. Obrońca jest czwartym piłkarzem reprezentacji, który na tym zgrupowaniu nabawił się kontuzji.

Mateusz Skwierawski
PAP / PAP/Leszek Szymański

Jędrzejczyk nie był w stanie kontynuować gry po starciu z rywalem. Jeden z piłkarzy Armenii przypadkowo trafił naszego obrońcę kolanem w udo, gdy walczył z nim o piłkę.

Nie wiadomo jeszcze, jak groźny jest to uraz, ale Jędrzejczyk może mówić o dużym pechu. Dopiero co wrócił do pierwszego składu kadry po Euro 2016. W spotkaniu z Danią (3:2) grał 90 minut i był chwalony za swój występ.

Również w klubie ustabilizował swoją sytuację. W FK Krasnodar gra w niemal każdym spotkaniu. W tym sezonie opuścił tylko trzy mecze.

Z powodów zdrowotnych w meczu z Armenią nie mogli wystąpić również Michała Pazdan (kontuzja barku), Arkadiusz Milik (zerwane więzadło w kolanie) i Łukasz Piszczek (uraz kolana).