OGC Nice - Olympique Lyon: szybki cios lidera, pudło Balotellego z karnego

Lider League 1 OGC Nice odniósł kolejną wygraną, tym razem pokonując na własnym stadionie zespół Macieja Rybusa Olympique Lyon 2:0. W końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Mario Balotelli.

Michał Piegza
Wylan Cyprien (po prawej) i Breel Embolo (po lewej) PAP/EPA / PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER / Wylan Cyprien (po prawej) i Breel Embolo (po lewej)

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla lidera tabeli. W 5. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego w kierunku dalszego słupka zgrał głową Mario Balotelli, a Paul Baysse z sześciu metrów uderzył nie do obrony.

Szybko zdobyta bramka dodała spokoju gospodarzom, którzy uzyskali przewagę, ale nie potrafili ponownie poważniej zagrozić gościom. Piłkarze z Nicei od 28. minuty zaczęli grać z przewagą jednego zawodnika. Z boiska po ostrym i bezsensownym wejściu w rywala wyrzucony został Nabil Fekir.

Gra 11 na 10 nie zmieniła taktyki gospodarzy, którzy wciąż długo rozgrywali piłkę i sporadycznie zagrażali rywalom. Olympique nie miał żadnego pomysłu na przedostanie się pod bramkę rywala.

W 50. minucie szansę na wyrównanie zmarnował Corentin Tolisso, który w dobrej sytuacji uderzył w bramkarza. Wydawało się, że Maciej Rybus i koledzy ruszą do ataku, jednak akcje gości były mało dynamiczne. Przyjezdnym udało się zagrozić gospodarzom w 59. minucie, kiedy w pole karne z piłką wszedł Rachid Ghezzal, ale trafił w bramkarza.

Im bliżej było końca meczu, tym goście coraz więcej uwagi poświęcali ofensywie i zostali za to ukarani. W 76. minucie szybka akcja lidera zakończyła się strzałem w słupek Younesa Belhandy, piłka wróciła przed pole karne skąd do siatki wbił ją Jean Michael Seri.

Pięć minut później powinno być 3:0. W polu karnym sfaulowany został Balotelli, ale strzał z "jedenastki" Włocha na róg odbił Anthony Lopes.

W końcówce gospodarze kontrolowali mecz i bez większych problemów dowieźli wygraną do końca spotkania.

OGC Nice - Olympique Lyon 2:0 (1:0)
1:0 - Baysse 5'
2:0 - Seri 76'

OGC Nice: Yoan Cardinale - Paul Baysse, Dante, Malang Sarr - Ricardo Pereira, Remi Walter, Jean Michael Seri (83' Vincent Koziello), Dalbert Henrique, Wylan Cyprien, Younes Belhanda (89' Valentin Eysseric) - Mario Balotelli (87' Alassane Plea).

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Mapou Yanga-Mbiwa (46' Rachid Ghezal),  Emanuel Mammana, Jeremy Morel, Jordy Gaspar (83' Rafael Da Silva),  Sergi Darder, Maxime Gonalons, Jordan Ferri (65' Alexandre Lacazette), Maciej Rybus, Corentin Tolisso - Nabil Fekir.

Żółte kartki: Seri, Balotelli, Dante (Nice) oraz Morel, Darder, Gaspar (Olympique).

Czerwona kartka: Fekir (Olympique) /za faul, 28'/.

Sędzia: Ruddy Buquet.

Zieliński kontra Szczęsny! SSC Napoli – AS Roma NA ŻYWO w sobotę o 14:55 w Eleven Sports. Oglądaj na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)