Primera Division: Atletico zdemolowało rywala. 8 goli w meczu, hat-trick Carrasco

Szał na Vicente Calderon! Atletico Madryt przegrywało z Granadą 0:1, ale ostatecznie wygrało... 7:1. Hat-trickiem popisał się Yannick Ferreira Carrasco, a dublet dołożył letni nabytek klubu - Nicolas Gaitan.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / JAVIER LIZON
Na Vicente Calderon doszło do spotkania pierwszej z ostatnią ekipą w tabeli. Jakież więc było zdziwienie miejscowych kibiców, kiedy w 18. minucie po przepięknym strzale Isaaca Cuenci to właśnie goście wyszli na prowadzenie. Były zawodnik Barcelony podbił sobie piłkę na 17 metrze i cudownie huknął z półwoleja. Tego strzału nie mógł wyjąć nawet taki spec na linii bramkowej jak Jan Oblak (dopiero 3. stracony gol w tym sezonie ligowym).

Atletico rzuciło się do ataków i jeszcze przed przerwą strzeliło 2 bramki. Lidera w I połowie poprowadził Yannick Ferreira Carrasco, który zaliczył swój pierwszy dublet w zespole Diego Simeone.

23-latek zaliczył premierowy dublet, a po zmianie stron skompletował premierowego hat-tricka w karierze. Były zawodnik AS Monaco wykorzystał podanie Antoine Griezmanna. Francuz tym razem nie był zbytnio widoczny i nie poprawił swojego dorobku strzeleckiego w trwającym sezonie ligowym (6 bramek).

To był dopiero początek zabawy w wykonaniu gospodarzy. Na boisku pojawił się Nicolas Gaitan, który już w pierwszym kontakcie z piłką trafił do siatki. Dla Argentyńczyka był to debiutancki gol w nowym zespole, ale nie ostatni - po chwili podwyższył rezultat. W samej końcówce na listę strzelców wpisali się jeszcze Angel Correa oraz powracający po złamaniu nogi Tiago Mendes.

Atletico wygrało 7:1, a wielkim bohaterem został Carrasco. Belg ustrzelił hat-tricka, ale dodatkowo zanotował 2 asysty. Dzięki jego świetnej postawie gracze Simeone pozostaną na fotelu lidera tabeli.

Atletico Madryt - Granada CF 7:1 (2:1)
0:1 - Isaac Cuenca 18'
1:1 - Yannick Ferreira Carrasco 34'
2:1 - Yannick Ferreira Carrasco 45'
3:1 - Yannick Ferreira Carrasco 61'
4:1 - Nicolas Gaitan 63'
5:1 - Nicolas Gaitan 81'
6:1 - Angel Correa 85'
7:1 - Tiago Mendes 87'

Atletico Madryt: Jan Oblak - Juanfran, Stefan Savić, Diego Godin, Filipe Luis - Yannick Ferreira Carrasco, Koke (67' Tiago Mendes), Gabi, Angel Correa - Kevin Gameiro (62' Nicolas Gaitan), Antoine Griezmann (67' Fernando Torres).

Granada CF: Guillermo Ochoa - Tito, Ruben Vezo, David Lomban, Gabriel Silva - Javi Marquez, Victorien Angban (64' Uche Agbo) - Isaac Cuenca, Alberto Bueno (64' David Barral), Andreas Pereira - Ezequiel Ponce (75' Artem Kravets).

Żółte kartki: Correa (Atletico) oraz Agbo (Granada).