Anthony Modeste uciekł Robertowi Lewandowskiemu

Dwóch piłkarzy wyprzedziło Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. Nowym liderem został Anthony Modeste z 1. FC Koeln, który zdobył dwie bramki w meczu z FC Ingolstadt.

Grzegorz Wojnarowski
Robert Lewandowski w barwach Bayernu Monachium Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w barwach Bayernu Monachium

Lewandowski w pierwszych trzech kolejkach Bundesligi zdobył pięć bramek, jednak w kolejnych czterech meczach ligowych ani razu nie trafił do siatki. W sobotę nie udało mu się to w spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt, w którym po raz pierwszy w tym sezonie nie wyszedł w pierwszym składzie - wszedł na boisko w 67. minucie.

Napastnik Bayernu Monachium przed startem 7. kolejki wciąż był liderem klasyfikacji strzelców, ex aequo z Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem, Javierem Hernandezem, Vedadem Ibiseviciem i Anthonym Modeste. W piątek jedną bramkę strzelił Aubameyang, w sobotę dwa razy trafił Modeste i to Francuz jest teraz na pierwszym miejscu.

W dwóch ostatnich meczach reprezentacji Polski z Danią i Armenią "Lewy" zdobył aż cztery gole, jednak na bramkę w barwach Bayernu czeka już miesiąc - po raz ostatni trafił do siatki 17 września w spotkaniu z Ingolstadt. Na kolejne gola dla mistrzów Niemiec czeka od 460 minut.

Co ciekawe - w klasyfikacji strzelców Bundesligi bardzo blisko Lewandowskiego jest Joshua Kimmich, który w tym sezonie zaskakuje skutecznością i zdobył już cztery bramki.