Primera Division: Villarreal pokonał pogromcę Barcy. Udany debiut Prandelli'ego

15 bramek padło w 4 niedzielnych meczach 8. kolejki Primera Division. Villarreal pokonał Celtę Vigo 5:0, Athletic Bilbao był górą w derbach Basków, z kolei zwycięski debiut na ławce trenerskiej Valencii zanotował Cesare Prandelli.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / EPA/ROBERT GHEMENT
Podziałem punktów zakończył się mecz pomiędzy Alaves i Malagą. Gospodarze szybko otworzyli wynik meczu, a fatalne wyjście Carlosa Kameniego wykorzystał Deyverson. Na odpowiedź trzeba było czekać do samej końcówki, kiedy to fenomenalnym strzałem z dystansu popisał się Roberto Rosales. Zespoły finiszowały w osłabieniu po czerwonych kartkach w doliczonym czasie gry.

Nie zawiodły derby Kraju Basków. Na przerwę ze skromnym prowadzeniem schodził Real Sociedad, ale po zmianie stron Athletic Bilbao w nieco ponad 20 minut całkowicie odwrócił losy meczu. Do wyrównania po świetnym strzale z dystansu doprowadził Iker Muniain, a kolejne gole to zasługa to Aritza Aduriza. 35-latek najpierw popisał się ładnym lobem, a po chwili asystował przy trafieniu Inakiego Williamsa. Doświadczony napastnik ma na koncie już 5 goli. W tym sezonie więcej strzelili tylko Antoine Griezmann oraz Luis Suarez (po 6). Ostatecznie Athletic wygrał 3:2 i utrzymał się na 6 pozycji z zaledwie 3 punktami straty do lidera.

Udany trenerski debiut na ławce Valencii zanotował Cesare Prandelli. Podopieczni Włocha pokonali na wyjeździe Sporting Gijon 2:1. Niespodziewanym bohaterem zespołu został wypożyczony z Watford środkowy pomocnik Mario Suarez. Hiszpan ustrzelił dublet i ma w dorobku już 3 gole w tym sezonie. W swojej karierze tylko raz mógł pochwalić się lepszym wynikiem - sezon 2009/2010, jeszcze w barwach Mallorki, zakończył z 5 bramkami. Dzięki zwycięstwu Valencia wyskoczyła ze strefy spadkowej.

Na piątek lokacie utrzymał się Villarreal. "Żółte Łodzie Podwodne" wysoko pokonały ostatniego pogromcę Barcelony - Celtę Vigo. Już po 12. minutach dublet miał Roberto Soriano. Dla napastnika kupionego z Sampdorii były to premierowe gole w nowych barwach. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Cedric Bakambu, a Celtę dobił... jej zawodnik, Daniel Wass, który wpakował piłkę do własnej bramki. W doliczonym czasie gry wynik na 5:0 ustalił jeszcze Manu Trigueoros. Villarreal, obok Atletico i Realu, pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w tym sezonie Primera Division. ZOBACZ WIDEO Piłkarze Legii sami zwolnili Hasiego? "Magiczna" przemiana po odejściu Albańczyka