Ligue 1: Rennes na remis z Bordeaux. Grali Grosicki i Lewczuk

Pierwsze niedzielne spotkanie 9. kolejki Ligue 1 okazało się prawdziwą gratką dla polskich kibiców. Wszystko dlatego, że w wyjściowych składach swoich drużyn wybiegli Kamil Grosicki i Igor Lewczuk. Ostatecznie Stade Rennes zremisowało z Bordeaux 1:1.

Sebastian Najman
East News / AFP

Starcie na Roazhon Park było prowadzone w niezłym tempie i co najważniejsze, solidnie prezentowali się w nim reprezentanci Polski. W 16. minucie po dośrodkowaniu Danzego do strzału głową doszedł Adrien Hunou, lecz na posterunku znalazł się Lewczuk. Niedługo później doskonałej okazji nie wykorzystał próbujący szarpać prawym skrzydłem "Grosik". Były zawodnik Jagiellonii Białystok przegrał pojedynek sam na sam z kapitalnie interweniującym Carrasso!

Na odpowiedź Żyrondystów czekaliśmy 120 sekund. Minimalnie niecelnym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Jeremy Menez. 29-latek mógł też zaskoczyć golkipera Stade Rennes po potężnym strzale z woleja, ale wtedy również zawiodła precyzja.

Gdy wydawało się, że piłkarze zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie nieszczęśliwą interwencję po wrzutce Giovanniego Sio zaliczył Diego Contento. Naciskany przez Grosickiego obrońca wpakował futbolówkę do własnej bramki.

Walczące o odrobienie strat Girondins Bordeaux mocno męczyło się w ofensywie. Dużo łatwiej kreowanie kolejnych sytuacji przychodziło miejscowym. W 59. minucie z ostrego kąta Carrasso próbował zaskoczyć Grosicki, a po chwili blisko podwyższenia prowadzenia był Sio.

Dość nieoczekiwanie w 66. minucie Nicolas Pallois doprowadził do remisu, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Jeremy'ego Toulalana. Co warte podkreślenia, było to pierwsze celne uderzenie ekipy Bordeaux w tym meczu. W 70. minucie asystę na swoim koncie mógł zapisać Grosicki, gdyby tylko Sio zrobił pożytek z jego dokładnej centry.

Końcówka nie przyniosła zmiany rezultatu, chociaż bliżej zwycięskiego trafienia byli Les Rouges et Noirs. Po strzałach Ntepa i Diakhaby ostemplowana została poprzeczka.

Stade Rennes - Girondins Bordeaux 1:1 (1:0)
1:0 - Diego Contento 44' (sam.)
1:1 - Nicolas Pallois 66'

Stade Rennes: Benoit Costil - Romain Danze, Pedro Mendes, Mexer, Ludovic Baal, Benjamin Andre - Kamil Grosicki (79' Adama Diakhaby), Sanjin Prcić, Adrien Hunou (73' Wesley Saïd), Paul-Georges Ntep - Giovanni Sio

Girondins Bordeaux: Cedric Carrasso - Youssouf Sabaly, Igor Lewczuk, Nicolas Pallois, Diego Contento - Jeremy Toulalan, Gregory Sertic, Malcom (73' Francois Kamano), Adam Ounas - Rolan (82' Gaetan Laborde), Jeremy Menez (88' Jaroslav Plasil).

Żółte kartki: Benjamin Andre (Rennes) oraz Nicolas Pallois, Adam Ounas (Girondins Bordeaux).

Sędzia: Benoit Millot.

AS Saint-Etienne - Dijon FCO 1:1 (0:1)