Pogoń - Znicz: derby Mazowsza dla gospodarzy

W niedzielnych derbach Mazowsza Pogoń Siedlce pokonała Znicz Pruszków 1:0. O zwycięstwie Pogoni przesądziła między innymi fantastyczna postawa Rafała Misztala.

Jakub Artych
piłkarze Pogoni Siedlce WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Siedlce

Dla Rafała Misztala był to szczególny mecz. Po raz kolejny w swojej karierze rywalizował on ze swoim bratem Piotrem, który również broni dostępu do bramki zespołu. Zdecydowanie więcej powodów do radości miał starszy Rafał, który mógł cieszyć się ze zdobycia trzech punktów. Kapitan biało-niebieskich miał również dużo więcej pracy niż jego młodszy brat.

Pierwszy kwadrans spotkania nie był porywający. Jak przystało na derby nie brakowało walki, jednak oba zespoły nie potrafiły wypracować sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Dopiero w 19. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Michał Bajdur, który po precyzyjnym dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego trafił w słupek.

Pierwszy i zarazem decydujący cios podopieczni Dariusza Banasika zadali pod koniec połowy. W 45. minucie przytomnie w polu karnym zachował się Rafał Makowski, który podał piłkę niepilnowanemu Danielowi Gołębiewskiemu. Napastnik z zimną krwią wykorzystał swoją szansę i pokonał Piotra Misztala.

Kluczowym momentem drugiej połowy była czerwona kartka dla Damiana Świerblewskiego, który wyleciał z boiska już 61. minucie. Od tego momentu podopieczni Dariusza Kubickiego wyczuli swoją szansę. Mimo wielu błędów, goście z Pruszkowa mogli doprowadzić do remisu.

Na 81. minucie powinno być 1:1, jednak fenomenalną interwencją popisał się Rafał Misztal. Bramkarz Pogoni Siedlce rzucił się w odpowiednim momencie i obronił końcami palców uderzenie Andrzeja Niewulisa z 5 metrów. Chwilę później kapitan Pogoni również dał popis swoich umiejętności. W dogodnej sytuacji znalazł się ponownie Niewulis, jednak nie był on w stanie pokonać rewelacyjnego Misztala.

Pogoń Siedlce - Znicz Pruszków 1:0 (1:0)
1:0 - Daniel Gołębiewski 45'

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Tomasz Lewandowski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Damian Świerblewski - Konrad Wrzesiński, Daniel Dybiec (87' Michał Panufnik), Rafał Makowski, Grzegorz Tomasiewicz (90' Piotr Kurbiel), Michał Bajdur (85' Cezary Demianiuk) - Daniel Gołębiewski.

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Bartosz Jaroch (73' Maciej Machalski), Grzegorz Janiszewski, Maciej Mysiak, Michał Kucharski (45' Rafał Zaborowski) - Aleksander Jagiełło, Krzysztof Kopciński, Andrzej Niewulis, Maksymilian Banaszewski, Patryk Kubicki (60 ' Przemysław Kita) - Adrian Paluchowski.

Żółte kartki: Dybiec, Świerblewski (Pogoń) oraz Niewulis, Jaroch, Janiszewski (Znicz

Czerwona kartka: Damian Świerblewski/61' - za drugą żółtą/ (Pogoń).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Widzów: 1874.