Zagłębie - Miedź: pierwsze zwycięstwo Piotra Mandrysza

Zagłębie Sosnowiec jest na szczycie tabeli po 13. kolejce I ligi. Zwycięstwo 1:0 z Miedzią Legnica to pierwsze pod wodzą Piotra Mandrysza.

Kibice Zagłębia Sosnowiec / Kibice Zagłębia Sosnowiec

Pierwsza połowa była żywa i obie drużyny miały ochotę na atakowanie. Zarazem konsekwentnie neutralizowały rywala, przez co brakowało stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Po przerwie Zagłębie Sosnowiec zaczęło stwarzać coraz większe zagrożenie w polu karnym Miedzi Legnica. Na efekt trzeba było poczekać do 60. minuty.

Gola na 1:0 strzelił Martin Pribula po podaniu od Łukasza Matusiaka. Słowak przyjął piłkę z gracją na linii pola karnego, wszedł w pojedynek z Grzegorzem Bartczakiem i strzelił między nogami przeciwnika w krótki róg. Przy okazji nabawił się urazu i błyskawicznie po zmianie wyniku, musiał opuścić boisko.

W tym fragmencie Miedź była w dołku. Z radarów zniknęli Petteri Forsell, Michał Bartkowiak, a przede wszystkim Mariusz Rybicki. Przed przerwą skrzydłowy kręcił Konradem Budkiem na lewym skrzydle. Obrońca szybko złapał kartkę i było pewne, że w przerwie trafi na ławkę. Jego zmiennik Marcin Sierczyński zmęczył się dopiero w końcówce.

Legniczanie ruszyli wówczas do ataku, a najbliżej wyrównania był w 77. minucie Forsell, którego strzał z dystansu zatrzymał się na poprzeczce. Finowi starali się pomóc w przodzie Oscar Martin i Wojciech Łobodziński, którzy wrócili do składu po długich absencjach. Piłkarze Miedzi nie przełamali jednak impasu strzeleckiego, co oznacza, że po siedmiu kolejkach skończyła się ich passa bez porażki.

Z ulgą odetchnął Piotr Mandrysz, który w Sosnowcu stanął przed trudnym zadaniem zastąpienia Jacka Magiery. Zagłębie grało konsekwentnie i skutecznie. W ostatnich czterech kolejkach straciło 13 goli, a w niedzielę zachowało czyste konto.

Autor gola Pribula został natomiast najlepszym strzelcem zespołu i w klasyfikacji snajperów jest blisko lidera - Forsella, który tym razem bramki nie zdobył.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
1:0 - Martin Pribula 60'

Zagłębie: Jakub Szumski - Konrad Budek (46' Marcin Sierczyński), Arkadiusz Najemski, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić - Sebastian Dudek, Łukasz Matusiak - Dawid Ryndak, Tomasz Nowak (85' Kamil Wiktorski), Martin Pribula (63' Robert Bartczak) - Vamara Sanogo.

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Jonatan de Amo, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow - Keon Daniel, Damian Rasak - Michał Bartkowiak (77' Oscar Martin), Łukasz Garguła (57' Paul Batin), Mariusz Rybicki (84' Wojciech Łobodziński) - Petteri Forsell.

Żółte kartki: Budek, Matusiak (Zagłębie) oraz Bartkowiak (Miedź).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Czy Zagłębie Sosnowiec będzie na szczycie tabeli po rundzie jesiennej?