Jose Mourinho: Kontrolowaliśmy mecz

Hit Premier League nie zachwycił. Po bardzo słabym meczu Liverpool FC zremisował z Manchesterem United 0:0, a Jose Mourinho stwierdził, że jego drużyna kontrolowała spotkanie.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/PETER POWELL
- Uważam, że było to bardzo trudne spotkanie. Nie tylko dla nas, ale i dla Liverpoolu. Myślę jednak, że rywalom było trudniej. Utrzymywaliśmy kontrolę nad meczem przez długie, długie fragmenty czasu. Rozpoczęliśmy bardzo dobrze i w pierwszej połowie mieliśmy całkowitą kontrolę. Po przerwie David de Gea miał dwie wspaniałe interwencje, które były jednak wyjęte z kontekstu. Jedna po strzale z dystansu, a druga po zebraniu piłki w polu karnym - mówił po meczu Jose Mourinho.

- Jestem zdania, że całkowicie kontrolowaliśmy spotkanie i nie tylko z taktycznego, ale i z emocjonalnego punktu widzenia. Uważam, że bardzo dobrze emocje na wodzy. Byliśmy w stanie wpłynąć na atmosferę na trybunach, co pokazywało ich rozczarowanie. Oni oczekiwali łatwego meczu, ale tak się nie stało - podsumował.

Manchester United po raz pierwszy w sezonie nie strzelił gola w lidze, a Liverpool FC zachował czyste konto.

W niedzielę Man Utd zagra z Chelsea. Jakim wynikiem zakończy się mecz?