Liga Młodzieżowa UEFA: Arsenal z Krystianem Bielikiem w roli kapitana zwycięski. Gol Jakuba Bednarczyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Krystian Bielik w barwach Arsenalu
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Krystian Bielik w barwach Arsenalu

W spotkaniu 3. kolejki Ligi Młodzieżowej UEFA, Arsenal Londyn z Krystianem Bielikiem w roli kapitana pokonał przed własną publicznością Ludogorec Razgrad 3:0. Natomiast Jakub Bednarczyk zdobył bramkę dla Bayeru Leverkusen w meczu z Tottenhamem (3:1).

Arsenal, po remisie z francuskim Paris Saint-Germain (0:0) oraz porażce z FC Basel (1:2), tym razem zapisał na swoim koncie pierwszy komplet punktów, pewnie ogrywając Ludogorec. Gole dla londyńczyków zdobyli: Reiss Nelson i Edward Nketiah (dwa).

Bielik zagrał w tej konfrontacji na pozycji środkowego obrońcy, a kierowana przez niego formacja defensywna zachowała czyste konto.

Polak wystąpił podczas tego starcia z opaską kapitańską na ramieniu. Jednak to nie pierwszy raz, kiedy polski zawodnik dostąpił takiego zaszczytu, gdyż pełnił on tą funkcję między innymi w rozgrywkach FA Youth Cup.

Nie tylko Krystian Bielik pokazał się z dobrej strony w trzeciej serii gier LM UEFA. Również napastnik Jakub Bednarczyk z niemieckiego Bayeru może zaliczyć pojedynek przeciwko Tottenhamowi Hotspur (3:1) do udanych, ponieważ w 57. minucie wpisał się na listę strzelców, doprowadzając do remisu. O triumfie ekipy z Niemiec przesądziły trafienia Tima Handwerkera i Antona Walkesa (samobój).

To był dopiero pierwszy występ Bednarczyka w pełnym wymiarze czasowym, a wcześniej zagrał on 5 minut z CSKA Moskwa (2:1) i 7 minut z AS Monaco (1:2). W przeciwieństwie do swojego kolegi z zespołu bramkarz Tomasz Kucz rozegrał trzecią całą potyczkę w barwach klubu z Leverkusen. Riccardo Grym pojawił się na boisku na ostatnie sto osiemdziesiąt sekund.

W innej niemieckiej drużynie Borussii Dortmund przez 90 minut grał pomocnik David Kopacz, zaś jego ekipa zremisowała 1:1 z portugalskim Sportingiem Lizbona. Natomiast przez 82 minuty podczas rywalizacji z Celtikiem Glasgow (1:1) przebywał Florian Schikowski (Borussia M'gladbach).

Czy uważasz, że Krystian Bielik w przyszłości będzie jednym z liderów reprezentacji Polski?