Ligue 1: sensacyjna porażka drużyny Macieja Rybusa. Polak blisko bramki

Maciej Rybus zagrał pełne 90 minut, był nawet bliski strzelenia bramki, ale jego Olympique Lyon przegrał w meczu Ligue 1 z Guingamp 1:3.

Bartosz Zimkowski
AFP
Mimo że EA Guingamp przed tym meczem miało punkt więcej od Olympique Lyonu, to jednak wydawało się, że trzy "oczka" zostaną u gospodarzy. Tym bardziej, że Lyon prowadził po pierwszej połowie.

Od początku zagrał Maciej Rybus. Polak miał nawet okazję do zdobycia bramki w pierwszej odsłonie. Dostał szansę uderzenia z rzutu wolnego z 25 metrów i futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

Lyon wyszedł na prowadzenie w 37. minucie, gdy Alexandre Lacazette wykorzystał rzut karny. Wprawdzie uderzył w sam środek bramki, to jednak tam już nie było bramkarza.

Druga połowa to pokaz bezradności defensywy Lyonu. Już zaraz po zmianie stron Yannis Salibur z jedenastu metrów wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później goście prowadzili. Briand zagrał na piąty metr, a tam uderzeniem do pustej bramki Marcus Regis Coco wpisał się na listę strzelców.

Trzeci cios Guingamp zadało 13 minut przed końcem. Bramkarz wyrzucił piłkę z własnego pola karnego (!), przechwycił ją Marcus Regis Coco i z lewego skrzydła zbiegł do środka, a następnie oddał silny strzał z jedenastu metrów.

Guingamp niespodziewanie wygrało 3:1, a pełne 90 minut w barwach Lyonu zagrał Maciej Rybus.

Olympique Lyon - EA Guingamp 1:3 (1:0)
1:0 - Alexandre Lacazette (k.) 37'
1:1 - Yannis Salibur 46'
1:2 - Marcus Regis Coco 52'
1:3 - Marcus Regis Coco 77'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)