Carlo Ancelotti: Najlepsza połowa w sezonie

Trener Bayernu Monachium, Carlo Ancelotti mógł być bardzo zadowolony po meczu z Borussią Moenchengladbach. Nie dość, że jego podopieczni wygrali 2:0, to jeszcze udało się dokonać tej sztuki niewielkim nakładem sił.

Mateusz Karoń
Carlo Ancelotti AFP / MIGUEL RIOPA / AFP / Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

- Wyciągnęliśmy wnioski z Frankfurtu. W pierwszej połowie wyglądaliśmy naprawdę dobrze. Być może było to najlepsze 45 minut w naszym wykonaniu, jakie zaprezentowaliśmy od początku sezonu. Doskonale kontrolowaliśmy grę i uważnie się broniliśmy. Pokazaliśmy prawdziwą moc - powiedział Ancelotti.

Włoch miał prawo do zadowolenia. Piłkarze Bayernu przed przerwą zdobyli dwa gole i całkowicie zdominowali Źrebaki. Drugą bramkę dla Bawarczyków strzelił wracający po kontuzji Douglas Costa. Brazylijczyk w ramach radości podbiegł do trybuny, a następnie zrobił selfie z kibicem. Dziennikarze spytali włoskiego szkoleniowca o tę sytuację. - Następne selfie będzie miał ze mną - odparł.

Drugie 45 minut w wykonaniu lidera Bundesligi było już zdecydowanie spokojniejsze. To pozwoliło oszczędzić siły przed środowym starciem w Pucharze Niemiec z FC Augsburg.

Czy podobała Ci się cieszynka Douglasa Costy?