Thomas Tuchel ostro po remisie z FC Ingolstadt 04. "Nie byliśmy gotowi pod jakimkolwiek względem"

Trener Borussii Dortmund, Thomas Tuchel był bardzo niezadowolony z postawy swoich zawodników w meczu przeciwko FC Ingolstadt 04 (3:3). Podczas konferencji prasowej szkoleniowiec BVB dał temu wyraz.

Mateusz Karoń
Thomas Tuchel PAP / PAP/DPA/Bernd Thissen / Thomas Tuchel

Nie byliśmy gotowi, by grać mecz ligowy w pierwszej połowie. Ani defensywnie, ani ofensywnie, ani technicznie, ani taktycznie. Podobnie rzecz miała się pod względem intensywności i mowy ciała. Jeśli będziesz tak grać, za każdym razem poniesiesz karę. Było bardzo prawdopodobne, że przed przerwą stracimy więcej goli. Wtedy "powrót do meczu" nie byłby możliwy - powiedział Tuchel, którego podopieczni nie potrafili zdominować ostatniej drużyny tabeli.

W szatni dortmundczyków musiało być naprawdę gorąco. Po przerwie drużyna wyszła na boisko odmieniona. Zdobyła trzy gole, dzięki czemu wywiozła z Bawarii punkt.

- Pokazaliśmy charakter i jakość. Trzeci gol dla Ingolstadt denerwował mnie najbardziej. Przytrafił się w chwili, gdy przejęliśmy inicjatywę. Z przebiegu gry mogę się cieszyć, że osiągnęliśmy remis - dodał Tuchel.

Czy Borussia Dortmund zdobędzie wicemistrzostwo w tym sezonie?