Cała wieczność Roberta Lewandowskiego. Koszmarna seria Polaka

461 minut - tyle bramki w Bundeslidze nie strzelił Robert Lewandowski. Polskiemu napastnikowi bije licznik w niemieckiej lidze.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski w barwach Bayernu Monachium Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w barwach Bayernu Monachium
W tygodniu Robert Lewandowski przełamał się w meczu Ligi Mistrzów i strzelił bramkę z PSV Eindhoven, ale w weekend nie odblokował się przeciwko Borussii M'gladbach. Wprawdzie Bayern Monachium wygrał 2:0, a Polak grał pełne spotkanie, to jednak do siatki przeciwnika nie trafił.

Nie strzelił gola zatem w piątym kolejnym spotkaniu. Łącznie uzbierało mu się na koncie 461 minut, a więc blisko osiem godzin.

Potwierdziły się też obawy, że Borussia M'gladbach to bardzo niewygodny rywal dla reprezentanta Polski. To było dziesiąte spotkanie przeciwko tej drużynie i Lewandowski pozostaje z zaledwie jedną zdobytą bramką. Jedyny raz pokonał golkipera Borussii M. pięć lat temu, gdy był jeszcze zawodnikiem Borussii Dortmund. Wówczas po podaniu Mario Goetze uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców.

Lewandowski pozostaje z pięcioma trafieniami w tym sezonie w Bundeslidze i wypadł z czołówki najlepszych strzelców. Do pierwszego Anthony'ego Modeste traci już trzy bramki.