Urodziny Adama Nawałki. To najlepsze mecze reprezentacji pod jego wodzą

Adam Nawałka, szkoleniowiec reprezentacji Polski, w niedzielę 23 października kończy 59 lat. Pod jego wodzą Biało-Czerwoni zajmują rekordowe, 15. miejsce w rankingu FIFA. Oto siedem najlepszych meczów Polaków pod wodzą niedzielnego jubilata.

Bartosz Zimkowski

7. Gruzja - Polska 0:4

Mecz eliminacji Euro 2016. Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na wysokie zwycięstwo Polaków. Tuż po przerwie Kamil Glik dał Biało-Czerwonym prowadzenie. Później poszło już dużo lepiej. Po kolejnym stałym fragmencie gry Grzegorz Krychowiak trafił do siatki Gruzinów, a gdy Sebastian Mila podwyższył na 3:0, było już wiadomo, że tego dnia Polakom już nic nie grozi. Dzieła zniszczenia rywali dopełnił Arkadiusz Milik.

Najbardziej cieszył się członek sztabu szkoleniowego Tomasz Iwan, który ostatnią wizytę w stolicy Gruzji zakończył niechlubną porażką 0:3. Polacy zakończyli jesienne zmagania okazałym zwycięstwem, które wlało nadzieje w serca fanów w awans na Euro 2016.

Czy reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki awansuje na mistrzostwa świata w 2018 roku?