Decyzje Flavio Paixao dały trzy punkty Lechii Gdańsk. "Ja zawsze w siebie wierzę"

Flavio Paixao grał z Piastem Gliwice przez 45 minut i strzelił 2 gole. Dzięki jego trafieniom, Lechia z rezultatu 1:2 wyszła na 3:2. Swoje gole grający setny mecz w Lotto Ekstraklasie piłkarz zadedykował zmarłemu wujkowi i rodzinie.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska

Flavio Paixao strzelił dwa gole w swoim setnym meczu w Lotto Ekstraklasie. - Jestem szczęśliwy z tego powodu. Chciałbym zadedykować te gole mojemu wujkowi i całej rodzinie. Cieszę się, że znowu pomogłem swojej drużynie - powiedział Portugalczyk.

Pierwszą bramkę piłkarz Lechii Gdańsk zdobył z karnego, a drugą po znakomitym strzale zza pola karnego. - Chciałem podejść do rzutu karnego i wierzyłem, że strzelę. Licytowaliśmy się o to kto podejdzie do jedenastki z Grzegorzem Kuświkiem, aż w końcu zdecydowałem się na strzał. Następnym razem on podejdzie. Jeśli chodzi o decydującą bramkę, zawsze w siebie wierzę. Było 2:2 i zdecydowałem się na strzał. Jak się okazało, postąpiłem słusznie - dodał Paixao.

Piłkarze z Gdańska nie zaczęli dobrze drugiej połowy z zespołem z Gliwic. - Piast to też dobry zespół, który potrafi wykreować sytuację. Na pewno są jakieś czynniki, które powinniśmy poprawić. Na koniec to my zdobyliśmy trzy punkty i jesteśmy szczęśliwi - podsumował.

W następnej kolejce Lechia zagra w Gdyni z Arką. - Grałem w derbach w innych ligach. Na pewno będziemy chcieli zdobyć trzy punkty. Już teraz wszyscy w Trójmieście mówią o tym spotkaniu. Dla mnie to kolejny ważny mecz i będę chciał zwyciężyć - zakończył jeden z bohaterów Lechii.

Czy w derbach Trójmiasta Flavio Paixao powinien wyjść na boisko od pierwszej minuty?