II liga: Siarka Tarnobrzeg uratowała punkt w 93. minucie

W ostatnim meczu 14. kolejki II ligi Gryf Wejherowo zremisował 2:2 z Siarką Tarnobrzeg. Drużyna z Podkarpacia uratowała punkt w 93. minucie dzięki strzałowi Daniela Koczona z rzutu wolnego.

Radość piłkarzy Siarki Tarnobrzeg / Radość piłkarzy Siarki Tarnobrzeg

Identyczny scenariusz miał mecz Polonii Bytom z Kotwicą Kołobrzeg, który w piątek rozpoczynał 14. kolejkę. Najpierw goście szybko wyszli na prowadzenie, po przerwie gospodarze odrobili stratę z nawiązką, a wynik na 2:2 został ustalony w doliczonym czasie. W Bytomiu bohaterem był Wiktor Witt, a w Wejherowie Daniel Koczon.

Ofensywny piłkarz Siarki Tarnobrzeg przymierzył idealnie z rzutu wolnego w 93. minucie. Dawid Leleń nie miał dużo do powiedzenia wobec strzału w samo okienko.

Koczon gra w Siarce od 2013 roku i jest nie tylko w grupie piłkarzy z najdłuższym stażem w zespole, ale również z największym doświadczeniem.

Od 2010 roku w Gryfie Wejherowo występuje z kolei Piotr Kołc, który akurat nie pomógł drużynie. Pomocnik wyleciał z boiska z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki w 84. minucie. Wówczas drużyna ze Wzgórza Wolności jeszcze prowadziła dzięki bramkom Marczaka i Tomczaka.

Stanęło na kompromisowym 2:2 i ten wynik cieszy drużyny z miejsc premiowanych awansem. Siarka jest na 4. lokacie barażowej, ale ze sporymi stratami do liderów. Od Odry Opole dzieli ją dziewięć punktów, od Rakowa Częstochowa siedem, a od Radomiaka Radom pięć. Gryf Wejherowo został w środku tabeli.

Następna kolejka zostanie rozegrana od piątku do niedzieli.

Gryf Wejherowo - Siarka Tarnobrzeg 2:2 (0:1)
0:1 - Krzysztof Ropski 19'
1:1 - Michał Marczak 59'
2:1 - Dawid Tomczak 77'
2:2 - Daniel Koczon 90'

Gryf: Dawid Leleń - Przemysław Mońka, Adrian Bednarski, Paweł Brzuzy, Maciej Dampc (46' Dawid Tomczak) - Piotr Kołc, Łukasz Nadolski - Robert Chwastek (89' Przemysław Szur), Jacek Wicon (60' Daniel Ciechański), Adrian Klimczak - Michał Marczak (73' Przemysław Czerwiński).

Siarka: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Michał Dawidowicz (62' Krzysztof Suchecki) - Grzegorz Płatek (83' Jakub Głaz 87' Tomasz Przewoźnik), Marcin Stromecki - Daniel Koczon, Mateusz Czyżycki (71' Patryk Szewc), Hubert Tomalski - Krzysztof Ropski.

Żółte kartki: Kołc, Czerwiński (Gryf) oraz Stromecki (Siarka).

Czerwona kartka: Kołc (Gryf) /84' - druga żółta/

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Siarka Tarnobrzeg jest silnym kandydatem do awansu?