Erik Jendrisek spełnił swoją rolę

Śląsk Wrocław w meczu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy zremisował 2:2 z Cracovią. Decydujący gol dla drużyny z Krakowa padł w ostatnich sekundach spotkania z rzutu karnego, który wywalczył Erik Jendrisek.

Artur Długosz
WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński

Śląsk Wrocław prowadził z Cracovią już 2:0, ale ostatecznie nie wygrał tego pojedynku. Krakowianie doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie gry po dyskusyjnym rzucie karnym.

- Dla mnie rzut karny, na sto procent. Byłem sam na sam i już chciałem strzelać po długim rogu i w tym momencie kontakt z zawodnikiem Śląska Wrocław i karny - mówił jednak po meczu Erik Jendrisek. To na faulu na tym piłkarzu Cracovii arbiter dopatrzył się przewinienia.

- Byłem w tej sytuacji gdzie mam być, w polu karnym. Dało nam to punkt. Myślę, że na pewno zasłużyliśmy na punkt minimum, bo sytuacji mieliśmy dużo. Bramkarz Śląska Kamenar praktycznie wszystko bronił. Fajnie, że udało na się w tej ostatniej minucie wywalczyć ten punkt - dodał piłkarz Pasów.

Erik Jendrisek w ostatnich meczach w Cracovii musi godzić się z rolą rezerwowego. Tym razem na boisku pojawił się po przerwie. - Wygrywaliśmy, nie było sensu coś zmieniać. Dopingowałem chłopaków, którzy grali. Tak to ma być w dobrej drużynie. Raz ciągnie ktoś inny, następnym razem może to być ktoś inny. Teraz wywalczyłem rzut karny, następnym razem ktoś inni zrobi coś dobrego dla drużyny. O to właśnie chodzi, tak to traktuję - podsumował piłkarz.

Czy Erik Jendrisek powinien grać w podstawowym składzie Cracovii?