Eric Bailly liczy na wcześniejszy powrót do gry

Eric Bailly doznał poważnej kontuzji w niedzielnym meczu Premier League z Chelsea (0:4). Pierwsze prognozy mówiły o kilkumiesięcznej przerwie. Piłkarz Manchesteru United liczy, że rozbrat z piłką potrwa maksymalnie dwa miesiące.

Karol Borawski
Eric Bailly Getty Images / Manuel Queimadelos Alonso / Na zdjęciu: Eric Bailly

Bailly doznał urazu na początku drugiej połowy spotkania rozgrywanego na Stamford Bridge. Tuż po przegranym meczu menedżer Jose Mourinho przyznał, że uraz obrońcy jest bardzo poważny.

Pierwsze doniesienia mówiły o zerwanym więzadle w kolanie i kilkumiesięcznej przerwie w grze. Na szczęście dla piłkarza więzadło zostało uszkodzone, a nie zerwane, dzięki czemu możliwy jest wcześniejszy powrót.

"Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia, które otrzymałem od czasu doznania kontuzji" - napisał Bailly na swojej stronie na Facebooku.

"Liczę na to, że będę gotowy do gry w barwach United i reprezentacji w ciągu dwóch miesięcy" - dodał.

Bailly jest zawodnikiem Manchesteru United od czerwca 2016 roku, w kadrze Wybrzeża Kości Słoniowej występuje od 2015 roku.

Czy Manchester United awansuje w tym sezonie do Ligi Mistrzów?