Puchar Ligi: Krystian Bielik na ławce Arsenalu

Krystian Bielik spędził pełne 90 minut na ławce rezerwowych, a Arsenal pokonał Reading 2:0 w 1/8 Pucharu Ligi Angielskiej i awansował do ćwierćfinałów.

Bartosz Zimkowski
Na zdjęciu Alex Oxlade-Chamberlain Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu Alex Oxlade-Chamberlain
Krystian Bielik znalazł się na ławce rezerwowych Arsenalu we wtorkowy wieczór. Co ciekawe, był tam trzecim najbardziej doświadczonym graczem. Więcej meczów w barwach Kanonierów mieli bowiem tylko Gedion Zelalem oraz Olivier Giroud, który tym samym wracał po kilkutygodniowej przerwie spowodowaną kontuzją.

Arsenal przez całe spotkanie dominował na Emirates Stadium. Co jakiś czas tworzył sobie okazje strzeleckie, ale na pierwszą bramkę gospodarze musieli czekać do 33. minuty.

Alex Oxlade-Chamberlain wpadł w pole karne i było obok niego dwóch zawodników. Było z góry wiadomo, jak zakończy całą akcję. Mimo to jego płaski strzał znalazł drogę do bramki.

Chwilę później mogło być 1:1, gdy po uderzeniu Calluma Harriotta piłka odbiła się od pleców Gabriela Paulisty i trafiła w poprzeczkę.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal atakował Arsenal, a na boisku w końcu pojawił się Giroud. Jednak to nie Francuz wpisał się na listę strzelców, a ponownie Oxlade-Chamberlain. Anglik oddał silny strzał sprzed pola karnego i po małym rykoszecie futbolówka ugrzęzła w siatce Reading.

Niestety na boisku nie pojawił się Krystian Bielik. O ile wejście Girouda było z góry wiadome, to pozostawały dwie zmiany były kwestią otwartą. Jednak z powodu kontuzji murawę musiał opuścić Lucas Perez, a Wenger w końcu ściągnął z niej także Oxlade-Chamberlaina.

Lider The Championship Newcastle United udowadnia, że nie pasuje do tej ligi i rozgromił inną drużynę z TC - Preston North End - aż 6:0. Trzeba jednak od razu dodać, że Sroki wcale nie zagrały w najsilniejszym składzie. Rafael Benitez rotował składem.