Puchar Niemiec: efektowny gol Sobiecha na przełamanie, awans Wolfsburga z "Kubą" w składzie

Artur Sobiech przyczynił się do zwycięstwa Hannoveru 96 nad Fortuną Duesseldorf w 1/16 finału Pucharu Niemiec (6:1). Do najlepszej "16" przepustki wywalczyły też VfL Wolfsburg, SpVgg Greuther Fuerth i IV-ligowa FC Astoria Walldorf.

Konrad Kostorz
Artur Sobiech Getty Images / Andreas Schlichter / Na zdjęciu: Artur Sobiech

Artur Sobiech na inaugurację 2. Bundesligi popisał się dubletem w meczu z 1.FC Kaiserslautern (4:1), by następnie zanotować serię ośmiu występów bez strzelonego gola. Napastnik niemoc przełamał w meczu pucharowym - już w 5. minucie popisał się pięknym technicznym strzałem z narożnika pola karnego i piłka wpadła do siatki niemal w okienko!

Kilka chwil później Sobiech zapisał w swoim dorobku asystę przy bramce Felixa Klausa, a kolejne bramki dla Hannoveru 96 zatroszczyli się już inny piłkarze. Polak, pełniący funkcję kapitana zespołu, przebywał na boisku do końcowego gwizdka arbitra.

Trener Wilków Valerien Ismael przywrócił do podstawowego składu Jakuba Błaszczykowskiego. Nasz rodak początkowo występował na skrzydle, ale już w 19. minucie Vieirinha z powodu kontuzji musiał opuścić murawę i "Kuba" przeniósł się na prawą stronę defensywy. Nominalny skrzydłowy rozegrał cały mecz, a udziału w zwycięskim golu nie miał. Zdobył go odzyskujący pewność siebie Mario Gomez, do którego dogrywał Paul Seguin.

Z rozgrywek odpadły dwa zespoły z Bundesligi: 1.FSV Mainz uległ nieznacznie II-ligowemu SpVgg Greuther Fuerth, a do ogromnej niespodzianki doszło w starciu FC-Astoria Walldorf z SV Darmstadt. Drużyna z Ligi Regionalnej mocno zaskoczyła, eliminując znacznie wyżej notowanego przeciwnika.

Wyniki środowych spotkań 1/16 finału Pucharu Niemiec:

Hannover 96 - Fortuna Duesseldorf 6:1 (5:1)
6:1 - Maier 54'

Czerwona kartka: Schmitz /77'/ (Fortuna).

SpVgg Greuther Fuerth - 1.FSV Mainz 2:1 (0:0)
0:1 - Cordoba 68'
1:1 - Sararer 79'
2:1 - Berisha 90'

FC-Astoria Walldorf - SV Darmstadt 98 1:0 (1:0)
1:0 - Hillebrand 32'

1. FC Heidenheim - VfL Wolfsburg 0:1 (0:0)
0:1 - Gomez 49'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Artur Sobiech zacznie regularnie strzelać gole dla Hannoveru 96?