Serie A: AS Roma wygrała na trudnym terenie, Mauro Icardi uratował Franka de Boera

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  	PAP/EPA/ETTORE FERRARI /
PAP/EPA / PAP/EPA/ETTORE FERRARI /

Z Wojciechem Szczęsnym między słupkami AS Roma wygrała na wyjeździe z US Sassuolo 3:1 i nie straciła dystansu do Juventusu Turyn. Inter Mediolan z problemami pokonał 2:1 Torino FC, co oznacza, że trener Frank de Boer prawdopodobnie zachowa posadę.

Pojedynki wyjazdowe z US Sassuolo zwykle należą do bardzo trudnych i bardzo szybko przekonali się o tym zawodnicy AS Roma. Gospodarze ruszyli do przodu, zaczęli zagrażać Wojciechowi Szczęsnemu, a swego dopięli już w 12. minucie. Polak skapitulował po "główce" Paolo Cannavaro, będąc zupełnie bezradnym po uderzeniu obrońcy drużyny Eusebio Di Francesco.

Rzymianie słabo weszli w mecz, ale z minuty na minutę odzyskiwali rezon i przenosili ciężar gry na połowę Sassuolo. Jeszcze w I połowie miejscowych dwukrotnie uratowała poprzeczka - najpierw trafił w nią Radja Nainggolan, a następnie bardzo aktywny Edin Dzeko.

Wyrównanie podopieczni Luciano Spallettiego uzyskali po wznowieniu gry. Na listę strzelców wpisał się niezawodny ostatnio Dzeko, do którego idealnie podawał Mohamed Salah. Od tego czasu Roma zaczęła dominować nad przeciwnikiem. Najpierw jeszcze Salah zmarnował sytuację sam na sam z Andreą Consiglim, ale potem w krótkim czasie Dzeko i Nainggolan zapewnili wygraną gościom.

Odnotujmy, że Szczęsny miał w środowy wieczór niezbyt dużo pracy, natomiast Dzeko umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców. Bośniak ma już w dorobku 10 goli.

Frank de Boer walczył w środę o uniknięcie zwolnienia. Tylko wygrana dawała Holendrowi nadzieję na pozostanie na stanowisku - zapowiadały włoskie media. Przeciwko Torino Inter aż do 88. minuty remisował, ale wówczas Mauro Icardi umiejętnie obrócił się w polu i oddał kapitalny strzał pod poprzeczkę bramki Joe Harta. Krytykowany ostatnio napastnik okazała się bohaterem zespołu i dubletem zakończył strzelecką niemoc.

Nerazzurri nie zachwycili, lecz przerwali serię niepowodzeń i w ligowej tabeli przesunęli się na 10. pozycję. Wszystko wskazuje więc na to, że działacze nie zwolnią de Boera i 30 października usiądzie on ławce w konfrontacji z Sampdorią Genua.

W niezłej formie znajduje się Lazio, które rozgromiło Cagliari i zachowało lokatę w czołówce. Duży udział w sukcesie Biancocelestich miał Ciro Immobile - snajper strzelił 7. i 8. gola w sezonie ligowym. Bartosz Salamon całe zawody obejrzał z ławki rezerwowych.

Bez zwycięstwa pozostaje beniaminek z Crotone. Outsider aż do 85. minuty prowadził we Florencji, by ostatecznie wywalczyć drugi punkt w sezonie. Dla zespołu Paulo Sousy jest to kolejna już wpadka, zwiększająca stratę do ścisłej czołówki.

US Sassuolo - AS Roma 1:3 (1:0) 1:0 - Cannavaro 12' 1:1 - Dzeko 57' 1:2 - Dzeko (k.) 76' 1:3 - Nainggolan 78'

Skład Romy: Szczęsny - Florenzi (85' Totti), Manolas, Fazio, Emerson - De Rossi, Strootman (69' Paredes) - Salah, Nainggolan, El Shaarawy (79' Ruediger) - Dzeko.

Inter Mediolan - Torino FC 2:1 (1:0) 1:0 - Icardi 35' 1:1 - Belotti 63' 2:1 - Icardi 88'

Skład Interu: Handanović - Ansaldi, Miranda, Murillo, Nagatomo - Brozović, Mario, Banega - Candreva, Icardi, Eder (74' Palacio).

Chievo Werona - Bologna FC 1:1 (0:0) 0:1 - Pulgar 52' 1:1 - Mbaye (sam.) 70'

ACF Fiorentina - FC Crotone 1:1 (0:1) 0:1 - Falcinelli 24' 1:1 - Astori 85'

Pescara Calcio - Atalanta Bergamo 0:1 (0:0) 0:1 - Caldara 60'

Lazio Rzym - Cagliari Calcio 4:1 (3:0) 1:0 - Keita 6' 2:0 - Immobile (k.) 23' 3:0 - Immobile 28' 4:0 - Anderson 79' 4:1 - Wallace (sam.) 87'