Sześć tygodni przerwy Lucasa Pereza

Kontuzja, której Lucas Perez doznał we wtorkowym meczu Pucharu Ligi z Reading (2:0) jest na tyle poważna, że hiszpański napastnik Arsenalu będzie musiał pauzować przez półtora miesiąca.

Maciej Kmita
Getty Images / Denis Doyle
W drugiej połowie wtorkowego spotkania z Królewskimi Lucas Perez nabawił się urazu stawu skokowego w wyniku ataku Danzella Gravenbercha. Szczegółowe badania wykazały, że 28-latka czeka co najmniej sześciotygodniowa przerwa w grze i na boisku wróci dopiero w pierwszej połowie grudnia.

To oznacza, że napastnika Kanonierów zabraknie między innymi w ważnych meczach z Tottenhamem Hotspur, Manchesterem United czy Paris Saint-Germain.

Pozyskany w sierpniu z Deportivo La Coruna Perez wystąpił do tej pory w siedmiu spotkaniach Arsenalu. Strzelił trzy gole i zaliczył cztery asysty, mając udział w bramce Kanonierów co 52 rozegrane minuty.

Lucas Perez dobrze wprowadził się do Arsenalu?