Ligue 1: PSG bez blasku, ale zwycięskie, Grzegorz Krychowiak nie podniósł się z ławki

Bez niespodzianki na inaugurację 10. kolejki Ligue 1. Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Lille OSC 1:0. Grzegorz Krychowiak przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / ETIENNE LAURENT
Paryżanie - tak jak w poprzedniej serii przeciwko Olympique Marsylia (0:0) - nie olśnili, choć pewnie byłoby im nieco łatwiej, gdyby nie duża kontrowersja w pierwszej połowie. W 22. minucie Angel di Maria minął Vincenta Enyeamę i trafił do pustej bramki, ale sędzia tego gola nie uznał, dopatrując się u Argentyńczyka zagrania ręką.

Na otwarcie wyniku mistrz Francji musiał ostatecznie czekać ponad godzinę. Kompletnie pogubili się wtedy gospodarze, Renato Civelli nie przeciął dośrodkowania Di Marii do Edinsona Cavaniego i ten wykonał egzekucję atomowym strzałem pod poprzeczkę. Urugwajczyk mógł odetchnąć, bo wcześniej zaliczył kilka spektakularnych pudeł, wywołując salwy śmiechu na trybunach.

Podopieczni Unaia Emery'ego odnieśli skromne, ale zasłużone zwycięstwo i mają teraz trzy punkty straty do liderującego OGC Nice.

Niestety znów ani minuty nie spędził na boisku Grzegorz Krychowiak. Po raz ostatni Polak zagrał 19 października w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z FC Basel (3:0). Zmienił wtedy w 83. minucie Blaise'a Matuidiego.

Lille OSC - Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)
0:1 - Edinson Cavani 65'

Lille OSC: Vincent Enyeama - Sebastien Corchia, Stopilla Sunzu (80' Morgan Amalfitano), Renato Civelli, Bakary Adama Soumaoro, Franck Beria, Rio Mavuba (68' Yves Bissouma), Ibrahim Amadou, Younousse Sankhare, Julian Palmieri (68' Naim Sliti), Eder.

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Thomas Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa, Marco Verratti (60' Adrien Rabiot), Thiago Motta, Blaise Matuidi, Lucas Moura (80' Jese Rodriguez), Edinson Cavani, Angel di Maria (85' Hatem Ben Arfa).

Żółte kartki: Rio Mavuba, Renato Civelli (Lille OSC) oraz Layvin Kurzawa (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Benoit Bastien.

Czy Grzegorz Krychowiak powinien w najbliższym okienku transferowym rozważyć zmianę klubu?