Primera Division: Ronaldo zmarnował rzut karny, ale i tak ustrzelił hat-trick! Real pokonał beniaminka

Real Madryt nie pokazał w meczu z Deportivo Alaves wielkiego futbolu, ale wygrał aż 4:1, bo miał w składzie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zmarnował rzut karny, mimo to i tak skompletował hat-tricka.

Szymon Mierzyński
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / Juanjo Martin / Cristiano Ronaldo
Królewscy zagrali w sobotę bardzo przeciętnie, a na początku wydawało się, że mogą to nawet przypłacić utratą punktów. W 7. minucie na tablicy wyników zrobiło się sensacyjnie, bo Deyverson wykorzystał nieporadną interwencję Raphaela Varane'a oraz Keylora Navasa i trafił do pustej bramki po dośrodkowaniu Theo Hernandeza.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a szybko się jednak otrząsnęli, choć wyrównanie padło w dość kontrowersyjnych okolicznościach, bo sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Deyversona, podczas gdy strzelec otwierającego gola dotknął piłkę ciałem. Jedenastkę wykorzystał Cristiano Ronaldo. W 33. minucie natomiast Portugalczyk miał na koncie już dublet, po tym jak trafił do siatki ładnym uderzeniem przy dalszym słupku.

Real szybko wywalczył korzystny wynik, a w drugiej połowie już nie błyszczał. Gospodarze nie potrafili tego jednak wykorzystać, rzadko dochodzili do czystych sytuacji i na dobrą sprawę nie postraszyli faworyta. Ten natomiast jeszcze dwukrotnie podwyższył wynik. W końcówce dwie asysty zaliczył Marcelo i po jego podaniach najpierw Alvaro Morata przelobował Pacheco, a następnie Ronaldo skompletował hat-tricka, uderzając przy słupku.

Zespół z Madrytu wygrał 4:1, ma teraz 24 punkty i o trzy wyprzedza Sevillę. Po 10. kolejce Królewscy na pewno pozostaną liderem Primera Division.

Deportivo Alaves - Real Madryt 1:4 (1:2)
1:0 - Deyverson 7'
1:1 - Cristiano Ronaldo (k.) 17'
1:2 - Cristiano Ronaldo 33'
1:3 - Alvaro Morata 84'
1:4 - Cristiano Ronaldo 88'

W 79. minucie Cristiano Ronaldo (Real Madryt) nie wykorzystał rzutu karnego (Fernando Pacheco obronił).

Deportivo Alaves: Fernando Pacheco - Kiko Femenia, Alexis, Zouhair Feddal, Raul Garcia, Theo Hernandez, Victor Camarasa, Manu Garcia (62' Nenad Krsticić), Daniel Torres (83' Christian Santos), Deyverson, Edgar Mendez (67' Aleksandar Katai).

Real Madryt: Keylor Navas - Danilo, Pepe (24' Nacho), Raphael Varane, Marcelo, Mateo Kovacić, Toni Kroos, Isco, Gareth Bale (87' Lucas Vazquez), Karim Benzema (67' Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo.

Żółte kartki: Deyverson, Daniel Torres, Theo Hernandez, Kiko Femenia, Nenad Krsticić (Deportivo Alaves) oraz Gareth Bale (Real Madryt).

Sędzia: Jose Sanchez.

Ile bramek zdobędzie Real Madryt w meczu z Legią Warszawa?