Drutex-Bytovia przegrała u siebie. Górą Chojniczanka Chojnice

Zakończyła się seria meczów bez porażki w wykonaniu Drutex-Bytovii Bytów. W sobotę w spotkaniu 15. kolejki I ligi drużyna Tomasza Kafarskiego przegrała 0:1 z Chojniczanką Chojnice. Jedynego gola strzelił Łukasz Kosakiewicz.

Artur Długosz
Radość piłkarzy Chojniczanki PAP / PAP/Adam Warżawa / Radość piłkarzy Chojniczanki

Końcówka października to dla Drutex-Bytovii Bytów czas derbów. We wtorek drużyna prowadzona przez Tomasza Kafarskiego zwyciężyła 2:1 na własnym stadionie z Arką Gdynią. Ten mecz był dziewiątym z rzędu bez porażki bytowian. Teraz Drutex-Bytovia zmierzyła się Chojniczanką Chojnice, która mogła się pochwalić passą siedmiu meczów bez porażki.

Od pierwszych minut piłkarze obu drużyn starali się atakować, ale też nie były to szaleńcze akcje ofensywne. Widać było, że oba zespoły mają do siebie wzajemny szacunek i badają swoje możliwości. Po kilku minutach lekką przewagę uzyskali goście, lecz nie potrafili tego przełożyć na gole.

Drutex-Bytovia z czasem zaczęła śmielej atakować. W 25. minucie gospodarze powinni objąć prowadzenie. Z 16 metrów niecelnie strzelał jednak Kamil Wacławczyk. Po rykoszecie piłka opuściła boisko. Chwilę później Łukasz Budziłek obronił groźny strzał Łukasza Wróbla.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to w 39. minucie na prowadzenie wyszła Chojniczanka. Po dośrodkowaniu Andrzeja Rybskiego świetnie do strzału głową złożył się Łukasz Kosakiewicz, a chwilę później piłka wpadła do bramki. W tej sytuacji zdecydowanie lepiej powinien zachować się bramkarz gospodarzy Gerard Bieszczad, który powinien złapać piłkę po strzale rywala.

Po zmianie stron gospodarze starali się atakować, lecz i goście nie pozostawali dłużni. Drutex-Bytovia nie była jednak w stanie stworzyć sobie dobrej sytuacji. Lepiej w ofensywie wyglądali zawodnicy Chojniczanki.

Tomasz Kafarski próbował wpłynąć na oblicze gry swojej drużyny i dość szybko dokonał trzech zmian. Drutex-Bytovia co prawda zaczęła sobie stwarzać dobre sytuacje, lecz gola nie zdołała strzelić. Tym samym w tym prestiżowym w lokalnym środowisku spotkaniu zwyciężyła Chojniczanka Chojnice. Świetna seria Drutex-Bytovii dobiegła natomiast końca.

Drutex-Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:1)
0:1 - Łukasz Kosakiewicz 39'

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Krzysztof Bąk, Martin Cseh, Łukasz Wróbel, Sebastian Kamiński, Jakub Serafin, Robert Mandrysz (72' Michał Rzuchowski), Kamil Wacławczyk (72' Michał Efir), Janusz Surdykowski, Alen Ploj (64' Jakub Bąk), Mateusz Klichowicz.

Chojniczanka Chojnice: Łukasz Budziłek - Jacek Podgórski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Wojciech Lisowski, Łukasz Kosakiewicz, Paweł Zawistowski, Mariusz Kryszak, Michał Jakóbowski (90' Jakub Biskup), Andrzej Rybski (90 +2' Jakub Mrozik), Tomasz Mikołajczak (74' Irakli Meschia).

Żółte kartki: Jakub Serafin, Sebastian Kamiński (Drutex-Bytovia) oraz Paweł Zawistowski, Jakub Biskup (Chojniczanka).

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).

Czy Chojniczanka Chojnice awansuje w tym sezonie do Lotto Ekstraklasy?