II liga: Błękitni Stargard rozbili beniaminka, Warta Poznań na dnie tabeli

Najwyższe zwycięstwo w sobotnich meczach II ligi odnieśli Błękitni Stargard. Drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego pokonała 4:0 Olimpię Elbląg. W pełni zrehabilitowała się Odra Opole, a Warta Poznań wylądowała na dnie tabeli.

Błękitni Starogard Gdański Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: Błękitni Starogard Gdański

Błękitni Stargard zwyciężyli po czterech kolejkach niemocy i wrócili do górnej połowy tabeli. Gra zespołu z Pomorza Zachodniego w meczu z Olimpią Elbląg mogła się podobać. Po 15 chaotycznych minutach przejął kontrolę nad wydarzeniami, stwarzał sytuacje podbramkowe i punktował beniaminka do stanu 4:0. Królem polowania był autor dwóch goli Bartosz Flis, a kompletnie nie szło snajperom Olimpii, którzy rządzą w klasyfikacji strzelców. Paweł Piceluk nie trafił z bliska do bramki, a Łukasz Pietroń nie wykorzystał rzutu karnego.

Tylko gola mniej niż Błękitni zdobyła Odra Opole. Beniaminek wygrał 3:0 z Kotwicą Kołobrzeg i zrehabilitował się za porażkę z Olimpią Zambrów. Odra zagwarantowała sobie komplet punktów w pierwszej połowie, a Kotwica ma coraz większy problem. Drużyna Piotra Tworka nie może wygrać meczu od początku września i okopuje się w strefie spadkowej. Potwierdziło się zarazem, że Pomorze Zachodnie to szczęśliwy region dla lidera z Opola.

Komplet punktów wywalczył też wicelider Raków Częstochowa. O jego zwycięstwie 1:0 z Polonią Bytom zdecydowała bramka Piotra Malinowskiego. Drużyna Marka Papszuna przerwała pasmo remisów i pozostaje jedyną niepokonaną w lidze. Trzeci w tabeli Radomiak Radom zagra w niedzielę z Gryfem Wejherowo, a bezpośredni mecz o miejsce barażowe wygrała Siarka Tarnobrzeg z Legionovią Legionowo 2:1.

W Katowicach zmierzyły się ostatnia z przedostatnią drużyną w tabeli. Rozwój odbił się od dna kosztem Warty Poznań, którą pokonał 2:0. Prowadzenie dla spadkowicza zdobył strzałem z bliska Mateusz Wrzesień, a wynik ustalił Tomasz Wróbel w 77. minucie. Mecz na Śląsku był czwartym z rzędu bez zwycięstwa Zielonych.

Sobota w II lidze:

Siarka Tarnobrzeg - Legionovia Legionowo 2:1 (1:0)
1:0 - Daniel Koczon 16'
2:0 - Michał Żebrakowski 54'
2:1 - Marcin Wodecki 58'

Błękitni Stargard - Olimpia Elbląg 4:0 (2:0)
1:0 - Bartosz Flis 23'
2:0 - Michał Magnuski 38'
3:0 - Bartosz Flis 51'
4:0 - Piotr Wojtasiak 80'

Olimpia Zambrów - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)
1:0 - Fabian Piasecki 22'

Raków Częstochowa - Polonia Bytom 1:0 (1:0)
1:0 - Piotr Malinowski 19'

Rozwój Katowice - Warta Poznań 2:0 (1:0)
1:0 - Mateusz Wrzesień 18'
2:0 - Tomasz Wróbel 77'

Kotwica Kołobrzeg - Odra Opole 0:3 (0:3)
0:1 - Waldemar Gancarczyk (k.) 6'
0:2 - Tomasz Wepa 31'
0:3 - Łukasz Winiarczyk 43'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Błękitni Stargard zakończą piłkarską jesień w górnej połowie tabeli?