Sprawdź, co przegapiłeś. Najważniejsze wydarzenia niedzieli

Niedziela obfitowała w piłkarskie emocje. Gole strzelali Łukasz Teodorczyk i Kamil Wilczek, a w Lotto Ekstraklasie doszło do derbów Arki z Lechią. Przypomnieliśmy też, co robią byłe gwiazdy polskiej piłki. Oto zestawienie najważniejszych informacji.

Artur Długosz

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA NIEDZIELI

Gol Teodorczyka nie pomógł. Porażka i olbrzymia porcja wstydu Anderlechtu

Grający cały mecz w dzisiątkę Waasland-Beveren pokonał RSC Anderlecht 2:1. Gospodarze stracili zawodnika już w 25. sekundzie, ale nie przeszkodziło im to w sprawieniu olbrzymiej sensacji. ->WIĘCEJ

Historyczny triumf Jagiellonii! Kontrowersyjne decyzje Szymona Marciniaka

W pierwszym niedzielnym meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała Cracovię na jej terenie 3:1. Ojcem zwycięstwa gości był Konstantin Vassiljev, ale w głównej roli obok niego wystąpił sędzia Szymon Marciniak. -> WIĘCEJ

Dania: kolejny gol polskiego snajpera. Może być pewny powołania od Adama Nawałki

Kamil Wilczek strzelił bramkę dla Broendby w niedzielnym meczu 15. kolejki ALKA Superliga z AaB. Polak do siatki rywali trafił w drugiej połowie, a jego drużyna zwyciężyła 2:0. -> WIĘCEJ

Serie A: Łukasz Skorupski na remis z Wojciechem Szczęsnym. Bramkarz Empoli zatrzymał Romę

Kolejny znakomity występ w Serie A zanotował Łukasz Skorupski. Udane interwencje polskiego bramkarza pozwoliły Empoli wywalczyć bezbramkowy remis w meczu z AS Roma i przerwać zwycięską serię wicelidera. -> WIĘCEJ

Ligue 1: OGC Nice rozbiło FC Nantes, Mariusz Stępiński z asystą

Bez niespodzianki w pierwszym niedzielnym meczu 11. kolejki Ligue 1. Liderujące OGC Nice nie dało żadnych szans FC Nantes i wygrało aż 4:1. Przy jedynej bramce dla Kanarków asystował Mariusz Stępiński. [urlz=../../../pilka-nozna/641700/ligue-1-ogc-nice-rozbilo-fc-nantes-mariusz-stepinski-z-asysta]-> WIĘCEJ

[/urlz]Arka - Lechia. Bezkrólewie w Trójmieście

Remisem zakończyły się bardzo gorące derby Trójmiasta w Lotto Ekstraklasie. Arka Gdynia w pierwszej połowie przegrywała z Lechią Gdańsk po golu Marco Paixao. W drugiej części spotkania wyrównał Adrian Błąd -> WIĘCEJ

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Łukasz Teodorczyk strzeli w tym sezonie więcej goli niż Robert Lewandowski?