Ludogorec - Arsenal: londyńczycy wygrali rzutem na taśmę i awansowali do fazy pucharowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/VASSIL DONEV /
PAP/EPA / PAP/EPA/VASSIL DONEV /

Arsenal przegrywał z Ludogorcem Razgrad 0:2 po 15. minutach, ale ostatecznie zwyciężył 3:2 i awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=28433]

Ludogorec Razgrad[/tag] mimo iż przegrał w Londynie aż 0:6, to pokazał, że potrafi grać w piłkę i wynik na Wyspach był zbyt wysoki.

Udowodnił to po zaledwie kwadransie, kiedy prowadził z Arsenalem 2:0. W 12. minucie po dośrodkowaniu Wandersona z rzutu wolnego z pięciu metrów Cafu wbił piłkę do bramki Arsenalu.

180 sekund później gospodarze zadali drugi cios. Cafu tym razem z łatwością minął Kierana Gibbsa i dograł na czwarty metr, gdzie Claudiu Keseru tylko dostawił nogę. Mistrz Bułgarii sensacyjnie prowadził na stadionie w Sofii.

Londyńczycy szybko się jednak podnieśli. Potrzebowali pięciu minut, żeby uzyskać kontaktowego gola. Mesut Oezil dośrodkował spod samej linii końcowej, nikt nie pokrył Granita Xhaki i ten precyzyjnym strzałem zdobył gola.

Jeszcze przed przerwą był remis 2:2. Aaron Ramsey miękko dograł w pole karne, niepotrzebnie do piłki wyszedł bramkarz co skrzętnie wykorzystał Olivier Giroud. Pewnym strzałem głową dał spokój Arsenalowi.

Wydawało się, że w drugiej połowie londyńczycy szybko strzelą trzecią bramkę i przypieczętują zwycięstwo w Bułgarii. Jednak mijały kolejne minuty, a Arsenal nie tylko nie potrafił trafić do siatki przeciwnika, ale też nie tworzył sobie okazji.

Jednak kropkę nad "i" postawił kat Ludogorca z pierwszego meczu - Oezil. W Londynie Niemiec zdobył trzy gole, a teraz przeprowadził kapitalną akcję. Otrzymał dalekie podanie od Elneny'ego, uniknął spalonego, a następnie podbił piłkę nad bramkarzem, później "nawinął" dwóch obrońców i wpakował futbolówkę do bramki.

Arsenal zwyciężył 3:2, ale gospodarze postraszyli Kanonierów w pierwszej połowie. Dzięki tej wygranej awansowali do fazy pucharowej.

Ludogorec Razgrad - Arsenal FC 2:3 (2:2) 1:0 - Cafu 12' 2:0 - Claudiu Keseru 15' 2:1 - Granit Xhaka 20' 2:2 - Olivier Giroud 42' 2:3 - Mesut Oezil 87'

Ludogorec: Borjan - Minev, Palomino, Moţi, Natanel - Abel, Dyakov - Cafu, Marcelinho, Wanderson - Keșeru (80' Misidjan).

Arsenal: Ospina - Jenkinson, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Coquelin, Xhaka (87' Elneny) - Ramsey (75' Oxlade-Chamberlain), Oezil, Alexis Sanchez (90' Iwobi) - Giroud.

Żółte kartki: Yordan Minev (Ludogorec) oraz Xhaka, Jenkinson, Coquelin (Arsenal).

Sędzia: Bas Nijhuis (Holandia).