Liga Młodzieżowa UEFA: Tomasz Kucz nie zatrzymał Tottenhamu. Grali również David Kopacz i Jakub Bednarczyk

W 4. kolejce spotkań Ligi Młodzieżowej UEFA, Bayer Leverkusen (Tomasz Kucz, Jakub Bednarczyk i Riccardo Grym) przegrał 1:2 z Tottenhamem Hotspur, zaś Borussia Dortmund (David Kopacz) musiała uznać wyższość Sportingu Lizbona (0:1).

Tomasz Rosiński
Poznaliśmy pary III rundy el LM Getty Images / Steve Welsh / Poznaliśmy pary III rundy el. LM
Praktycznie od początku mecz w Londynie nie układał się po myśli Bayeru, który pierwszą bramkę stracił w 35. minucie po samobójczym trafieniu Lukasa Boedera. Jednak to nie był koniec koszmaru środkowego obrońcy gości, gdyż dziewięć minut później dostał on czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Po zmianie stron Tottenham poszedł za ciosem i wykorzystał grę w przewadze, strzelając gola w 55. minucie, którego autorem okazał się Shayon Harrison. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny, ale w 79. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkę honorową dla klubu z Leverkusen zdobył już w doliczonym czasie gry Simon Rhein.

Bramkarz Tomasz Kucz rozegrał całe zawody, zaś pomocnik Jakub Bednarczyk występował przez 71 minut. Natomiast na placu gry nie pojawił się Riccardo Grym.

W grupie F, w której jest Legia Warszawa, swoją drugą porażkę poniosła Borussia Dortmund. Zabójczy cios niemieckiemu zespołowi zadał w 41. minucie Rafael Leao. David Kopacz rozegrał kolejną całą konfrontację w barwach BVB.

Wyniki środowych spotkań 4. kolejki Ligi Młodzieżowej UEFA z udziałem Polaków:

Grupa E

Tottenham Hotspur - Bayer Leverkusen 2:1 (1:0)
1:0 - Lukas Boeder 35' (sam.)
2:0 - Shayon Harrison 55'
2:1 - Simon Rhein 90+4'

Tomasz Kucz (Bayer Leverkusen) - grał przez cały mecz. Jakub Bednarczyk (Bayer Leverkusen) - grał przez 71 minut. Riccardo Grym (Bayer Leverkusen) - spędził cały mecz na ławce rezerwowych.