Liga Europy: Olympiakos Pireus zapunktował w Astanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/TURAR KAZANGAPOV /
PAP/EPA / PAP/EPA/TURAR KAZANGAPOV /

Piłkarze FK Astana zremisowali 1:1 z Olympiakosem Pireus w 4. kolejce meczów grupowych Ligi Europy. Klub z Grecji jest zdecydowanie bliżej awansu.

W tym artykule dowiesz się o:

Własny stadion był podobnie jak w poprzednim sezonie atutem FK Astana. Tam zwyciężał w eliminacjach europejskich pucharów i zdobył dotychczas jedyny punkt w grupie Ligi Europy. Mecz u siebie z Olympiakosem Pireus był ostatnią szansą Kazachów, by włączyć się do walki o awans. Zaczęli świetnie. W 8. minucie prowadzili 1:0 po rajdzie Patricka Twumasiego, którego akcję sfinalizował strzałem z bliska Djordje Despotović.

Drużyny próbowały grać ofensywnie, ale w ostatniej fazie ich akcji brakowało precyzji. Olympiakos oddał w pierwszej połowie jedno celne uderzenie i od razu doprowadził do remisu 1:1. Seba złapał na wykroku Nenada Ericia i strzelił głową do bramki po dośrodkowaniu Giorgosa Manthatisa. To trzecia bramka Brazylijczyka, którą zdobył w dwumeczu z FK Astana.

Przy kompromisowym wyniku gra wyrównała się i zaostrzyła. Piłka przenosiła się dość sprawnie spod jednego pod przeciwne pole karne, ale aktywność bramkarzy ograniczała się do interwencji na przedpolu. Zaczęły sypać się kartki, a nie gole.

Najbliżej zdobycia zwycięskiej bramki był w 85. minucie Andre Martins. Strzał pomocnika Olympiakosu z 18. metra odbił się od poprzeczki, zatańczył tuż przed linią bramkową aż został złapany przez golkipera.

Remis jest lepszym wynikiem z perspektywy Olympiakosu, który utrzymał pięć punktów przewagi w tabeli nad FK Astana. W drugim meczu tej grupy APOEL Nikozja podejmie Young Boys Berno.

FK Astana - Olympiakos Pireus 1:1 (1:1) 1:0 - Djordje Despotović 8' 1:1 - Seba 30'

Astana: Nenad Erić - Igor Szitow, Abzał Bejsebekow, Siergiej Malij, Jurij Łogwinenko, Dmitrij Szomko - Patrick Twumasi (90' Geworg Najaryan), Serikżan Mużikow, Nemanja Maksimović, Djordje Despotović (82' Birżan Kulbekow) - Junior Kabananga.

Olympiakos: Nicola Leali - Omar Elabdellaoui, Alberto Botia, Bruno Viana, Takis Retsos - Andreas Bouchalakis, Esteban Cambiasso (89' Romao) - Giorgos Manthatis (64' Tarik Elyounoussi), Andre Martins (90' Athanasios Androutsos), Seba - Oscar Cardozo.

Żółte kartki: Twumasi, Łogwinenko (Astana) oraz Bouchalakis (Olympiakos).

Sędzia: Orel Grinfeld (Izrael).