Liga Europy: druga porażka klubu Jędrzejczyka, awans Szachtaru po kanonadzie

FK Krasnodar nie przybliżył się do awansu z grupy Ligi Europy. Drużyna Artura Jędrzejczyka przegrała 0:2 z Schalke 04 Gelsenkirchen. Poza przedstawicielem Bundesligi kompletem zwycięstw może pochwalić się Szachtar Donieck.

PAP/EPA / PAP/EPA/Ina Fassbender

Dwa tygodnie temu Schalke 04 Gelsenkirchen przerwało passę FK Krasnodar w europejskich pucharach, a jedynego gola w Rosji zdobył Jewhen Konoplianka. 12. siła Bundesligi rozpoczęła jeszcze lepiej mecz na własnym stadionie i po 28 minutach prowadziła 2:0. Drogę do bramki zespołu Artura Jędrzejczyka znaleźli Junior Caicara i Nabil Bentaleb. Krasnodar nie podniósł się po błyskawicznych ciosach i przed nim walka o pozostanie na miejscu premiowanym awansem. Schalke to natomiast jedna z trzech drużyn z kompletem zwycięstw w Lidze Europy.

Towarzyszą jej Zenit Sankt Petersburg i Szachtar Donieck. Ukraińcy wygrali 5:3 na stadionie KAA Gent, choć pierwsi stracili gola. To tylko podrażniło Szachtar, który między 36. a 45 minutą odpowiedział trzema bramkami. Łącznie trafił już 13 razy do siatki przeciwnika w fazie grupowej. Z okazji awansu urządził sobie w Belgii największą kanonadę dnia.

Coraz lepsze wyniki notuje Sparta Praga, która w poprzedniej edycji była w ćwierćfinale Ligi Europy. Czesi wygrali u siebie 2:0 z Hapoelem Beer Szewa, który przygotowywał się do sezonu w Wielkopolsce. Sparta prowadzi w grupie, a za jej plecami pozostali piłkarze Southampton, którzy choć przegrywali 0:1 po golu Mauro Icardiego, nie pozwolili Interowi Mediolan na pierwsze w dekadzie zwycięstwo w Anglii. Stanęło na wyniku 2:1 dla byłego klubu Artura Boruca.

Udanego dnia nie mają za sobą drużyny z Primera Division, które w poprzednich sezonach rozdawały karty w europejskich pucharach. Celta Vigo została pokonana 2:3 przez Ajax Amsterdam, a Villarreal CF przegrał u siebie 1:2 z Osmanlisporem. Przy golu dla Karabachu Agdam asystował Dani Quintana, a jego drużyna zwyciężyła 1:0 z PAOK Saloniki.

Po 4. kolejce meczów grupowych pewni awansu są wspomniani piłkarze Schalke, Szachtaru, Ajaxu, a także Zenitu Sankt Petersburg.