LE: Inter Mediolan pogrążony w kryzysie

Inter Mediolan mimo iż wygrywał po pierwszej połowie z Southampton 1:0, to zasłużenie przegrał w Lidze Europy 1:2. W drugiej połowie gospodarze byli dużo lepsi.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / PAP/EPA/GERRY PENNY
Inter Mediolan na St Marys Stadium przyjechał już bez swojego trenera Franka de Boera, który po niespełna trzech miesiącach został zwolniony.

Po pierwszej połowie w lepszych humorach byli goście, którzy prowadzili 1:0. W 33. minucie po zamieszaniu w polu karnym Southampton, Perisić dwa razy został zablokowany, ale w końcu Mauro Icardi z siedmiu metrów wpakował futbolówkę do siatki.

Jeszcze przed przerwą Southampton powinno doprowadzić do remisu. Paweł Gil podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką, ale Dusan Tadić uderzył niemal w środek bramki i Samir Handanović wybił futbolówkę.

Po zmianie stron dużo lepszym zespołem byli już Święci. Raz po raz atakowali bramkę przeciwnika i w 64. minucie w końcu dopięli swego. Oriol Romeu trafił w piłką w poprzeczkę, ale ta powędrowała wprost pod nogi Virgila van Dijka, który z pięciu metrów wpisał się na listę strzelców.

Pięć minut później znów dopisało szczęście gospodarzom. Po centrze Tadicia z lewej flanki, piłka odbiła się od jednego obrońcy Interu, a później nieszczęśliwie trafiła w Yuto Nagatomo i zaskoczyła bezradnego w tej sytuacji Handanovicia.

Southampton zwyciężyło 2:1 i ma siedem punktów na koncie. Inter pozostał z trzema "oczkami" i jest w bardzo trudnej sytuacji.

W całym spotkaniu Anglicy oddali 24 strzały przy zaledwie pięciu Interu.

Southampton - Inter Mediolan 2:1 (0:1)
0:1 - Mauro Icardi 33'
1:1 - Virgil van Dijk 64'
2:1 - Yuto Nagatomo (sam.) 69'

W 45. minucie Dusan Tadić (Southampton) nie strzelił gola (bramkarz obronił).

Southampton: Forster - Martina, Yoshida, van Dijk, McQueen - Romeu, Ward-Prowse - Hoejbjerg, Redmond, Tadić (77' S.Davis) - Jay Rodriguez (59' Austin).

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Nagatomo - Candreva, Medel (74' Eder), Gnoukouri (82' Melo), Perisić - Banega - Icardi.

Żółte kartki: Ward-Prowse (Southampton) oraz Candreva, Medel, Miranda (Inter).

Sędzia: Paweł Gil.