II liga: Siarka Tarnobrzeg zdobyła Rybnik. Duża przemiana w przerwie

Siarka Tarnobrzeg pozostanie na miejscu barażowym po 16. kolejce. Drużyna z Podkarpacia zwyciężyła 1:0 na stadionie ROW 1964 Rybnik dzięki bramce Marcina Stefanika.

Radość piłkarzy Siarki Tarnobrzeg / Radość piłkarzy Siarki Tarnobrzeg

Włodzimierz Gąsior przestrzegał, że niepokonany od trzech kolejek ROW 1964 Rybnik może być trudnym przeciwnikiem. Drużyna ze Śląska ustawiła się ciasno na własnej połowie i nie pozwalała rozgrywać Siarce Tarnobrzeg. Faworyt z Podkarpacia zagroził Danielowi Kajzerowi tylko raz po sprytnie rozegranym rzucie rożnym i strzale Michała Dawidowicza.

Nieco lepsze były akcje rybniczan. Po dośrodkowaniu Mariusza Muszalika niecelnie główkował Krzysztof Koch, a próby Rafała Slisza i Pawła Polaka zostały zablokowane. Ten drugi wrócił do jedenastki ROW po czterech kolejkach nieobecności i miał odpowiadać za rozgrywanie akcji.

Generalnie widowisko było smętne. Brakowało w nim pomysłu, tempa, elementu zaskoczenia.

Siarka zaatakowała po 15 minutach spędzonych w szatni. Błyskawicznie należał się jej rzut karny za zagranie ręką Jaroszewskiego, ale sędzia nie reagował. Tarnobrzeżanie to drużyna, która zdobywa najwięcej goli na wyjeździe, a szczególnie często robi to w kwadransie po przerwie. W Rybniku przeszła może nie cudowną metamorfozę, ale dużą przemianę.

Gola dla Siarki zdobył w 65. minucie Marcin Stefanik. Kapitan strzelił z bliska po składnym rozegraniu i płaskim dośrodkowaniu Dawidowicza. Ekipa z Podkarpacia przypilnowała prowadzenia 1:0. Sytuację mógł uspokoić wcześniej Daniel Koczon, ale jego uderzenie z rzutu karnego zatrzymał Kajzer. W ten sposób najlepszy snajper Siarki nie został współliderem w klasyfikacji strzelców.

Dzięki zwycięstwu goście zostaną na miejscu barażowym po 16. kolejce. O tym, jaką będą mieć stratę do najlepszych w lidze i przewagę nad grupą pościgową, zdecydują wyniki spotkań w sobotę i niedzielę.

ROW 1964 Rybnik - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
0:1 - Marcin Stefanik 65'

W 68. minucie Daniel Koczon (Siarka) nie wykorzystał rzutu karnego. Daniel Kajzer obronił.

ROW: Daniel Kajzer - Paweł Jaroszewski, Dawid Bober, Tomasz Balul, Dawid Gojny - Bartosz Slisz, Mariusz Muszalik - Sebastian Siwek (80' Szymon Popiela), Paweł Polak (81' Dawid Drozdowski), Krzysztof Koch (71' Damian Koleczko) - Kamil Spratek (60' Marek Gładkowski).

Siarka: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Michał Dawidowicz - Marcin Stefanik, Marcin Stromecki - Daniel Koczon (90' Tomasz Przewoźnik), Grzegorz Płatek (90' Patryk Szewc), Hubert Tomalski - Michał Żebrakowski (63' Krzysztof Ropski).

Żółta kartka: Jaroszewski (ROW).

Sędzia: Krzysztof Korycki (Warszawa).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Siarka Tarnobrzeg zakończy piłkarską jesień na miejscu premiowanym awansem?