Premier League: sensacyjna porażka drużyny Artura Boruca. Manchester City stracił punkty

Sunderland wygrał swój pierwszy mecz w sezonie. Dokonał tego w spotkaniu z drużyną Artura Boruca w 11. kolejce Premier League, a na dodatek zwycięskiego gola zdobył grając w osłabieniu. Sensacyjnym remisem zakończył się mecz Man City - Middlesbrough.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Jordan Mansfield
Middlesbrough było skazywane na pożarcie na Etihad Stadium i tak wyglądał ten mecz w pierwszej połowie. Goście nie oddali ani jednego strzału na bramkę Claudio Bravo. Bronili się całym zespołem, a atakował tylko Manchester City.

Gola gospodarzom udało się zdobyć tuż przed przerwą, gdy Kevin De Bruyne dośrodkował w pole karne, a Sergio Aguero z pięciu metrów wpakował futbolówkę do siatki. To była bramka numer 150 w barwach Manchesteru City w wykonaniu argentyńskiego snajpera.

Jednak tego dnia Aguero powinien kończyć mecz z hattrickiem. Zmarnował bowiem dwie wyśmienite okazje strzeleckie i zemściło się to niemiłosiernie. W doliczonym czasie gry Rob Friend dośrodkował w pole karne, Alvaro Negredo nie trafił w piłkę, ale zrobił to już Marten de Roon.

Middlesbrough wywalczyło drugi remis na terenie drużyny, która walczy o mistrzostwo Anglii. Wcześniej bezbramkowo zremisowało z Arsenalem.

Ten dzień nie będzie z pewnością udany dla Artura Boruca. Polski golkiper nie tylko nie zachował czystego konta w pojedynku z czerwoną latarnią ligi, ale i wpuścił dwa gole i przegrał mecz. Dla Sunderlandu było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Boruca najpierw pokonał Victor Anichebe. 28-letni napastnik miał bardzo ostry kąt, ale mimo to oddał idealny strzał pod poprzeczkę. Był to jego pierwszy gol od 1,5 roku.

Gdy w drugiej połowie za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Steven Pienaar, nic nie wskazywało na to, że AFC Bournemouth przegra ten mecz. Przy stanie 1:1 Anichebe wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Jermain Defoe. Mimo nieustannych ataków Wisienki nie zdobyły już gola i przegrały 1:2.