Pogoń Siedlce - Miedź Legnica: koncert gry gości

Tego się nikt nie spodziewał. Pogoń Siedlce w sobotnie popołudnie wysoko przegrała z Miedzią Legnica (0:4), a bohaterem gości okazał się Petteri Forsell.

Jakub Artych

To nie było udane popołudnie dla Pogoni Siedlce. Podopieczni Dariusza Banasika przystąpili do sobotniego starcia z serią pięciu wygranych meczów z rzędu przed własną publicznością. Twierdza Siedlce miała być atutem biało-niebieskich, którzy przyzwyczaili swoich kibiców do efektownej gry. Plany zespołu Banasika prysły jednak jak bańka mydlana.

W pierwszej połowie nic nie wskazywało jeszcze na wielką dominację Miedzi. Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo ambitnie. Już w drugiej minucie siedlczanie mogli otworzyć wynik, jednak po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka do piłki nie doszedł Daniel Gołębiewski. Dopiero po kwadransie gry otrząsnęli się podopieczni Ryszarda Tarasiewicza, którzy zaczęli stwarzać groźne akcje.

Paradoksalnie pierwsza bramka padła po samobójczym trafieniu Arkadiusza Jędrycha, który w 28. minucie popisał się niefortunną interwencją. Przy golu dla Miedzi było sporo zamieszania, gdyż początkowo sędzia liniowy pokazał spalonego. Arbiter główny zmienił jednak decyzję bocznego.

Przełomowym momentem dla Pogoni mogła być 47. minuta, w której po podaniu Demianiuka w idealnej sytuacji znalazł się Gołębiewski. Napastnik gospodarzy wyraźnie jednak przestrzelił, posyłając piłkę wysoko nad poprzeczkę.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Po kwadransie drugiej połowy Petteri Forsell znakomicie wypatrzył Damiana Rasaka, który precyzyjnym strzałem pokonał Rafała Misztala. Fiński pomocnik był również bohaterem pozostałych dwóch bramek dla Miedzi. Najpierw idealnie obsłużył Wojciecha Łobodzińskiego, a następnie zagrał piłkę do Paula Batina tak, że ten musiał jedynie dołożyć nogę do piłki.

Pogoń Siedlce - Miedź Legnica 0:4 (0:1)
0:1 - Arkadiusz Jędrych (sam.) 22'
0:2 - Damian Rasak 57'
0:3 - Wojciech Łobodziński 76'
0:4 - Paul Batin 90'

Pogoń: Rafał Misztal - Tomasz Lewandowski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Cezary Demianiuk (77' Damian Świerblewski), Rafał Makowski, Marcin Burkhardt (79' Alban Sulejmani), Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur - Daniel Gołębiewski (58' Piotr Kurbiel).

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Jonathan de Amo, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow (65' Hunter Gorskie) - Wojciech Łobodziński, Keon Daniel, Damian Rasak, Petteri Forsell, Mariusz Rybicki (72' Adrian Łuszkiewicz) - Łukasz Garguła (90' Paul Batin).

Żółte kartki: Misztal, Gołębiewski, Bajdur, Burkhardt (Pogoń) oraz Daniel, Kapsa (Miedź).