Premier League: Liverpool poszedł w ślady Chelsea i jest liderem!

W sobotę Chelsea rozbiła Everton 5:0, ale Liverpool nie zamierzał być gorszy i w niedzielę zdemolował u siebie Watford 6:1. Podopieczni Juergena Kloppa zostali nowym liderem Premier League.

Szymon Mierzyński
Getty Images / Julian Finney
Szerszenie przyjechały na Anfield po serii trzech spotkań bez straconej bramki, ale w starciu z The Reds ich obrona istniała tylko teoretycznie. Gospodarze atakowali od samego początku i tylko kwestią czasu było otwarcie przez nich wyniku. Ostatecznie rozstrzelali się między 27. a 60. minutą. W tym odstępie zdobyli pięć goli, udowadniając, że ich dyspozycja w ofensywie jest znakomita.

Sadio Mane zakończył mecz z dubletem, Roberto Firmino zdobył gola i dorzucił do niego dwie asysty, Philippe Coutinho miał na koncie bramkę i jedno ostatnie podanie, zaś Adam Lallana zaliczył dwie asysty. Swoje trafienie zanotował też Emre Can. Jedynym niezadowolonym w szeregach gospodarzy był Daniel Sturridge, który wszedł na boisko w drugiej połowie, robił co mógł, by wziąć udział w festiwalu strzeleckim, ale nic nie wskórał, choć po jego uderzeniu i interwencji Costela Pantilimona piłkę do siatki skierował Georginio Wijnaldum.

Liverpool czaruje w ataku, ale wciąż nie jest monolitem w tyłach i rywalom udało się zakończyć zawody z honorem. Gola po podaniu najlepszego w szeregach Watfordu Nordina Amrabata strzelił Daryl Janmaat.

Porażka 1:6 nie jest jedyną złą wiadomością dla Waltera Mazzarriego. W pierwszej połowie poważnie wyglądającej kontuzji doznał Heurelho Gomes i niewykluczone, że Szerszenie stracą swojego etatowego bramkarza na dłuższy okres.

Po niedzielnym triumfie The Reds mają na koncie 26 pkt. i zostali nowym liderem Premier League z jednym oczkiem przewagi nad Chelsea.

Liverpool FC - Watford FC 6:1 (3:0)
1:0 - Sadio Mane 27'
2:0 - Philippe Coutinho 30'
3:0 - Emre Can 43'
4:0 - Roberto Firmino 57'
5:0 - Sadio Mane 60'
5:1 - Daryl Janmaat 75'
6:1 - Georginio Wijnaldum 90'

Liverpool FC: Loris Karius - Nathaniel Clyne, Lucas Leiva, Joel Matip, James Milner, Emre Can, Jordan Henderson, Adam Lallana (71' Daniel Sturridge), Sadio Mane (63' Georginio Wijnaldum), Roberto Firmino, Philippe Coutinho (87' Oviemuno Ejaria).

Watford FC: Heurelho Gomes (33' Costel Pantilimon) - Daryl Janmaat, Younes Kaboul, Miguel Britos, Jose Holebas, Nordin Amrabat, Valon Behrami (61' Ben Watson), Etienne Capoue, Roberto Pereyra (86' Juan Camilo Zuniga), Odion Ighalo, Troy Deeney.

Żółte kartki: Jose Holebas, Miguel Britos (Watford FC).