Koniec wyjazdowej passy Zagłębia Lubin

W Lotto Ekstraklasie nie ma już zespołu bez porażki na wyjeździe. Śląsk Wrocław w derbach regionu wygrał 2:1 z Zagłębiem Lubin i przerwał passę rywali.

Marcin Górczyński
PAP / Andrzej Grygiel

20 kwietnia 2016 roku KGHM Zagłębie Lubin po raz ostatni przegrało spotkanie wyjazdowe w lidze. Wówczas Miedziowi ulegli Cracovii 0:1 po strzale Mateusza Cetnarskiego z rzutu karnego. Szczególnie imponująco wyglądają jednak wyniki lubinian z sezonu 2016/2017.

Zagłębie na stadionach rywali czuło się jak ryba w wodzie. Przed meczem ze Śląskiem Wrocław piłkarze Piotra Stokowca mieli na koncie 14 wyjazdowych punktów (o cztery więcej niż u siebie). Pod tym względem z Miedziowymi równali się jedynie piłkarze Jagiellonii Białystok i... Śląska.

Po meczu derbowym lubinianie nie mogą już jednak poszczycić się statusem niepokonanych na obczyźnie. Wrocławianie po golu Alvarinho w 89 minucie zapewnili sobie zwycięstwo 2:1 w prestiżowym pojedynku z lokalnym rywalem.