Arka Gdynia lepsza od... Wojska Polskiego

Nietypowy sparing w środę rozegrali piłkarze Arki Gdynia. W Gniewinie podopieczni Grzegorza Nicińskiego zmierzyli się z reprezentacją Polski Wojska Polskiego. Zespół z Lotto Ekstraklasy wygrał 6:1.

Karol Wasiek
Oprawa kibiców Arki Gdynia WP SportoweFakty / Oprawa kibiców Arki Gdynia

Piłkarze Arki Gdynia aktywnie wykorzystali przerwę od zmagań w Lotto Ekstraklasie. W środę w Gniewinie żółto-niebiescy rozegrali sparing z reprezentacją Polski Wojska Polskiego.

Trener Grzegorz Niciński zestawił na ten mecz dwie jedenastki. Jedynie testowany Andrea Pinton rozegrał pełne 90 minut. Gdynianie do przerwy mieli spore problemy ze sforsowaniem obrony rywali, co miało odzwierciedlenie w wyniku. Arka remisowała tylko 1:1, co było sporym zaskoczeniem.

Po przerwie gracze Grzegorza Nicińskiego ruszyli do ataku. Wprowadzeni do ataku: Rafał Siemaszko, Adrian Błąd i Paweł Abbott zrobili swoje.

Arka Gdynia - Reprezentacja Polski Wojska Polskiego 6:1 (1:1)

Bramki: Hofbauer, Abbott (x2), Błąd (x2), Siemaszko

Arka: Jałocha - Zbozień, Sołdecki, Pinton, Warcholak - Marcus Da Silva, Sambea, Nalepa, Keita - Hofbauer - Zjawiński. II połowa: Moczadło - Socha, Stolc, Pinton, Wojowski - Błąd, Mosiejko, Vatseba, Yussuff - Siemaszko, Abbott

Czy Arka Gdynia utrzyma się w Ekstraklasie?