Chrobry - Chojniczanka: debiut Hermesa nerwowy, ale zwycięski

Chojniczanka Chojnice wygrała pierwszy mecz pod wodzą Hermesa. Drużyna z Pomorza pokonała 3:1 Chrobrego Głogów i umocniła się na miejscu premiowanym awansem.

Newspix / Tomasz Zasinski / 058sport.pl

W środku tygodnia Chojnice opuścił trener Maciej Bartoszek i przeniósł się do Korony Kielce. Ster w szatni przejął dotychczasowy asystent Hermes i tak jak poprzednik zaczynał pracę od meczu z Chrobrym Głogów. Bartoszek wówczas zremisował, Brazylijczyk odniósł zwycięstwo. Na pierwsze trafienie Chojniczanki pod jego wodzą trzeba było czekać mniej niż 120 sekund.

Gola na 1:0 zdobył Andrzej Rybski, który wymierzył gospodarzom karę za błąd w obronie. To było pierwsze trafienie pomocnika od września. W tym czasie rozegrał sześć meczów ligowych, a w poprzednim został zmieniony przed czasem. W Głogowie poszedł za ciosem i w 20. minucie podwoił prowadzenie Chojniczanki po akcji Michała Jakóbowskiego. Skrzydłowy odpłacał się za zaufanie Hermesa i robił różnicę na połowie Chrobrego.

Pojedynek mógł ponownie nabrać rumieńców w 43. minucie, ale Budziłek zatrzymał uderzenie Łukasza Szczepaniaka. Bramka kontaktowa wówczas nie padła, ale Chojniczanka dostała ostrzeżenie. Nie wyciągnęła wniosków i w 64. minucie Szczepaniak poprawił się, trafiając na 1:2 z bliska po składnym ataku.

Chrobremu pomogła zmiana Murawskiego na dynamicznego Karola Danielaka. Po przeciwnej stronie boiska Chojniczanka zagrała bez napastnika. Do końca regulaminowego czasu głogowianie szukali wyrównania, dobre sytuacje podbramkowe mieli Szczepaniak i Wojciechowski, ale to Chojniczanka postawiła "kropkę nad i". W doliczonym czasie Rafał Grzelak zdobył gola na 3:1, przez co Hermes, mimo nerwów, będzie miło wspominać swój debiut.

Chrobry Głogów - Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:2)
0:1 - Andrzej Rybski 2'
0:2 - Andrzej Rybski 20'
1:2 - Łukasz Szczepaniak 63'
1:3 - Rafał Grzelak 90'

Chrobry: Karol Szymański - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Michał Michalec, Sebastian Murawski (60' Karol Danielak) - Marcel Gąsior (32' Bartosz Kwiecień), Maciej Kona - Bartosz Machaj (46' Konrad Kaczmarek), Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak - Paweł Wojciechowski.

Chojniczanka: Łukasz Budziłek - Jacek Podgórski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Jakub Mrozik - Mariusz Kryszak, Paweł Zawistowski - Michał Jakóbowski, Andrzej Rybski (78' Rafał Grzelak), Jakub Biskup (68' Bartłomiej Niedziela) - Tomasz Mikołajczak (85' Irakli Meschia).

Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Michalec (Chrobry) oraz Podgórski, Kryszak, Kieruzel, Mikołajczak (Chojniczanka).