II liga: Siarka Tarnobrzeg zremisowała w derbach Podkarpacia

Siarka Tarnobrzeg straciła miejsce barażowe wskutek remisu 2:2 w derbach Podkarpacia ze Stalą Stalowa Wola. Gorycz gospodarzy jest duża, ponieważ stracili dwubramkowe prowadzenie.

Mimo trudnych warunków pojedynek na grząskim, ośnieżonym boisku mógł się podobać. Nie zabrakło typowej dla derbów walki, ale również kilkunastu składnych akcji. Tylko te w pierwszej połowie skończyły się golami. Siarka Tarnobrzeg prowadziła 2:0 w 23. minucie po strzałach Marcina Stefanika oraz Krzysztofa Ropskiego. W obu sytuacjach nie popisał się bramkarz gości Bartosz Koncki.

Przyjezdni nie zwiesili głów i nie obrazili się na swojego golkipera, a pokazali charakter. Sędzia nie zdążył zaprosić piłkarzy na przerwę, a już było 2:2. Dłoń wyciągnęli do rywali gospodarze. Konkretnie Bartosz Waleńcik, który trafił do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do remisu doprowadził i zarazem wynik ustalił w 44. minucie Kamil Bętkowski. Pomocnik przymierzył perfekcyjnie z rzutu wolnego.

Po zmianie stron Siarka prowadziła grę i atakowała pozycyjnie, natomiast przyjezdni próbowali zmontować zabójczy kontratak. Brakowało precyzji. Michał Żebrakowski, a po przeciwnej stronie boiska Adrian Dziubiński oddali strzały mocne, ale niecelne.

Wskutek remisu Siarka straciła miejsce barażowe na rzecz Puszczy Niepołomice. Drużyna ze Stalowej Woli jest w środku tabeli. Przed obiema drużynami jeszcze dwa mecze w 2016 roku.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 2:2 (2:2)
1:0 - Marcin Stefanik 8'
2:0 - Krzysztof Ropski 23'
2:1 - Bartosz Waleńcik (sam.) 36'
2:2 - Kamil Bętkowski 44'

Siarka: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Michał Dawidowicz - Marcin Stefanik, Marcin Stromecki (55' Mateusz Czyżycki) - Daniel Koczon, Grzegorz Płatek (46' Michał Żebrakowski), Hubert Tomalski - Krzysztof Ropski (85' Patryk Szewc).

Stal: Bartosz Koncki - Michał Mistrzyk, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik - Bruno Żołądź, Przemysław Stelmach - Adrian Dziubiński, Bartłomiej Wasiluk (46' Konrad Korczyński), Kamil Bętkowski (66' Kacper Piechniak) - Adrian Gębalski (89' Michał Dobkowski).

Żółte kartki: Grzesik (Siarka) oraz Wasiluk, Mistrzyk, Żołądź (Stal).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Siarka Tarnobrzeg zakończy rok na miejscu barażowym?