Ponad 8,5 mln widzów meczu Rumunia - Polska

Piątkowe, wyjazdowe spotkanie o punkty eliminacji do mistrzostw świata z Rumunią Polacy wygrali 3:0, a na antenach Polsatu i Polsatu Sport mecz oglądało średnio ponad 8,5 miliona widzów. To najlepszy wynik oglądalności reprezentacji w tym roku.

Maciej Rowiński
PAP / Barłomiej Zborowski

Podczas meczu, którego przebieg Polacy kontrolowali od początku do końca, Polsat i Polsat Sport śledził co drugi widz oglądający w tym czasie telewizję. Obie anteny zgromadziły 51,7 proc. widowni w grupie wszystkich badanych i aż 56,2 proc. w grupie komercyjnej.

Polsat był liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych. Najwyższą widownię, niemal 10 milionów widzów, zgromadziła końcówka drugiej połowy meczu w której Polska zdobyła dwie bramki. Na antenach Polsatu i Polsatu Sport to najlepszy wynik oglądalności reprezentacji Polski w tym roku.

Polska po kapitalnej akcji i bramce Kamila Grosickiego o w 11. minucie i dwóch golach w końcówce kapitana reprezentacji Roberta Lewandowskiego pokonała Rumunię 3:0. Po czterech kolejkach Biało-Czerwoni są liderem grupy E. Kolejne spotkanie o punkty w eliminacjach Polacy zagrają na wyjeździe 26 marca z Czarnogórą.

Jakim wynikiem zakończy się mecz towarzyski Polska - Słowenia?