El. MŚ 2018: Kostaryka upokorzyła USA, zespół Klinsmanna rozgromiony! Meksyk bez zwycięstwa

Reprezentacja USA po dwóch kolejkach decydującego etapu eliminacji mistrzostw świata 2018 zajmuje ostatnie miejsce w grupie. Drużyna Juergena Klinsmanna po porażce 1:2 z Meksykiem uległa aż 0:4 Kostaryce.

Konrad Kostorz
East News
Przed przerwą Amerykanie przegrywali tylko różnicą jednego gola, ale między 68. a 78. minutą stracili aż trzy bramki. Fatalnie spisywała się formacja defensywa drużyny gości, która pozwoliła Johanowi Venegasowi i Christianowi Bolanosowi na oddanie strzałów głową z dogodnych pozycji. Brad Guzan był w tych sytuacjach bezradny.

Kostaryka pogrążyła USA dzięki skuteczności Joela Campbella. Napastnik Sportingu Lizbona z zimną krwią dwukrotnie wygrał pojedynki z Guzanem przy całkowicie biernej postawie obrońców.

Zespół Juergena Klinsmanna po koszmarnym występie zamyka tabelę i może mieć spore problemy z wywalczeniem awansu do mundialu. Sięgną po niego trzy najlepsze drużyny, z kolei czwarta będzie rywalizować w barażu z przeciwnikiem ze strefy azjatyckiej.

Tym razem nie popisali się Meksykanie, którzy tylko zremisowali z niżej notowaną Panamą. Mimo to, taki wynik przybliża do awansu Javiera Hernandeza i spółkę, którzy zajmują drugą pozycję w tabeli.