Korona Kielce - Widzew Łódź (historia spotkań)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Zespoły Widzewa Łódź i Korony Kielce po raz pierwszy spotkały się ze sobą w sezonie 90/91 na szczeblu starej II ligi. Wówczas mecze z rundy jesiennej i wiosennej zakończyły się remisami 1:1. Potem przez blisko 15 lat obie drużyny nie zagrały ze sobą ani razu. Dopiero w 2005 roku Widzew i Korona po raz kolejny zmierzyły się ze sobą w oficjalnej konfrontacji.

W tym artykule dowiesz się o:

9 spotkań, w tym 5 zwycięstw Korony i 4 remisy. Łódzki Widzew bez wątpienia ma kompleks kieleckiego zespołu. We wzajemnych rywalizacjach ligowych do bramki rywala znad Sinicy trafiał tylko 5 razy. Żółto-czerwoni z kolei zdobyli aż 14 goli. Mimo to sobotni mecz nie ma jednoznacznego faworyta. Obie ekipy prezentują podobny poziom i mogą pokusić się o zwycięstwo.

W rundzie jesiennej bieżącego sezonu podopieczni Włodzimierza Gąsiora po dobrym meczu zremisowali w Łodzi z Widzewem 1:1. Bramkę dla Korony zdobył w 45. minucie Ernest Konon. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania gola dającego gospodarzom remis strzelił były zawodnik złocisto-krwistych, Marcin Robak, którego odejście z Kielc budziło sporo kontrowersji.