Premier League: Arsenal uratował remis w hicie z Man Utd! Wielki niedosyt Czerwonych Diabłów

Manchester United rozegrał bardzo dobre spotkanie, był o krok od pokonania Arsenalu, ale w końcówce londyńczycy uratowali remis dzięki akcji rezerwowych. 1:1 na Old Trafford.

Szymon Mierzyński
WP SportoweFakty / PAP/EPA/Nigel Roddis
Pierwsza połowa miała różne fazy, jednak lepsze wrażenie pozostawili po sobie gospodarze, którzy mieli wprawdzie sporo szczęścia, bo powinni przegrywać po strzale głową Alexisa Sancheza (Chilijczyk fatalnie spudłował z 5 metrów), ale później sami stworzyli kilka wybornych sytuacji. Petr Cech musiał pokazać sporą klasę, by obronić strzały Juana Maty i Anthony'ego Martiala.

W 35. minucie mieliśmy ponadto dużą kontrowersję. Antonio Valencia niemiłosiernie zakręcił Nacho Monrealem, założył mu "siatkę", wygrał pojedynek biegowy i zawodnik Kanonierów ratował się przytrzymywaniem rywala ręką. Ten upadł w polu karnym, mimo to sędzia Andre Marriner puścił grę, wywołując furię u Jose Mourinho.

Po przerwie obraz boiskowych wydarzeń był podobny z tą różnicą, że przewaga Manchesteru United wzrosła i momentami rywal nie potrafił nawet wyjść z własnej połowy, o skonstruowaniu składnej akcji nie wspominając. Na ten niekorzystny rozwój wypadków nie reagował Arsene Wenger i ta bierność skończyła się golem dla gospodarzy. W szybkiej, dynamicznej akcji Ander Herrera wycofał piłkę do Maty, a były zawodnik Chelsea idealnie dołożył stopę i płaskim uderzeniem nie dał szans Cechowi.

Po tej bramce kompletnie nic nie wskazywało, że ekipie Jose Mourinho może się coś stać. Arsenal miał problem nawet z podejściem pod bramkę Davida de Gei, a groźniej wyglądały kontry Man Utd. Londyńczykom dopisało jednak szczęście. Ich menedżer sięgnął w końcu po rezerwowych i właśnie oni uratowali remis. Prawym skrzydłem świetnie przedarł się Alex Oxlade-Chamberlain i jego dośrodkowanie modelową główką wykończył Olivier Giroud. Hiszpański bramkarz Czerwonych Diabłów nie miał nic do powiedzenia.

Wynik 1:1 może cieszyć tylko Arsenal, który nie zasłużył na taką zdobycz, jednak walczył do końca i udało mu się uniknąć porażki. Dzięki temu zrównał się dorobkiem punktowym z Chelsea, a do liderującego Liverpoolu traci jedno oczko. Manchester United natomiast wciąż znajduje się poza pierwszą czwórką.

Manchester United - Arsenal Londyn 1:1 (0:0)
1:0 - Juan Mata 69'
1:1 - Olivier Giroud 89'

Manchester United: David de Gea - Antonio Valencia, Phil Jones, Marcos Rojo, Matteo Darmian (64' Daley Blind), Michael Carrick, Ander Herrera, Juan Mata (85' Morgan Schneiderlin), Paul Pogba, Anthony Martial (63' Wayne Rooney), Marcus Rashford.

Arsenal Londyn: Petr Cech - Carl Jenkinson (83' Alex Oxlade-Chamberlain), Shkodran Mustafi, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Francis Coquelin (80' Granit Xhaka), Mohamed Elneny (73' Olivier Giroud), Theo Walcott, Mesut Oezil, Aaron Ramsey, Alexis Sanchez.

Żółte kartki: Matteo Darmian, Juan Mata, Wayne Rooney (Manchester United) oraz Alexis Sanchez, Aaron Ramsey, Granit Xhaka (Arsenal Londyn).

Sędzia: Andre Marriner.

Czy w sytuacji z udziałem Monreala i Valencii w 35. minucie sędzia powinien podyktować dla Man Utd rzut karny?