Ligue 1: przeciętny Grosicki, zmarnowana szansa Stade Rennes

W meczu 13. kolejki francuskiej Ligue 1 Stade Rennes z Kamilem Grosickim w składzie zaledwie zremisowało z kończącym zawody w 9-tkę Angers 1:1. Polak przebywał na murawie przez 80 minut.

Sebastian Najman
East News / AFP

Opłaciło się Kamilowi Grosickiemu zdobyć piękną bramkę w meczu el. MŚ z Rumunią. W ten sposób nie tylko przyczynił się do ważnego triumfu reprezentacji Polski, ale też dał sygnał swojemu klubowemu trenerowi, że warto na niego postawić w konfrontacji z Angers. Skrzydłowy rozpoczął sobotni mecz w wyjściowym składzie. W pierwszej połowie w swoim stylu próbował rozrywać formację obronną przeciwnika, imponując przy tym szybkością. W 43. minucie mógł nawet zdobyć gola, ale uderzona przez niego futbolówka przeszła tuż obok dalszego słupka.

Mimo nieskuteczności 28-latka jego koledzy schodzili na przerwę w dobrych nastrojach. W 22. minucie Stade Rennes wyszło na prowadzenie za sprawą aktywnego Giovanniego Sio. Przewaga miejscowych mogła być bardziej okazała, ale oprócz "Grosika" pecha miał Adrien Huno. Po jego strzale futbolówka obiła słupek.

W 57. minucie czerwoną kartkę ujrzał Romain Thomas, co teoretycznie powinno ułatwić zadanie Rennes. W rzeczywistości jednak Les Rouges et Noirs nie potrafili zdominować zdziesiątkowanego rywala. Dużo bardziej chaotyczny w swoich poczynaniach był Grosicki, który został zmieniony w 80. minucie.

Niespełna 120 sekund później ambitnie walczące Angers, które finalnie kończyło mecz w 9-tkę po "czerwieni" dla Cheikha N'doye, doprowadziło do remisu. Kibiców Les Scoistes ucieszył Nicolas Pepe, pokonując Benoit Costila efektowną próbą z dystansu. Żegnani gwizdami piłkarze z Bretanii zmarnowali wielką szansę na wyprzedzenie czwartego w tabeli Olympique Lyon i zgubili punkty przed własną publicznością.