Pierwsze takie zwycięstwo Borussii od 4,5 roku. Wówczas bohaterem był Robert Lewandowski

Borussia Dortmund od sezonu 2011/2012 czekała na ligowe zwycięstwo nad Bayernem Monachium na Signal-Iduna Park. W sobotę wygrała 1:0 po wcześniejszych czterech spotkaniach bez wygranej.

Konrad Kostorz

Borussia Dortmund w ostatnich latach nie raz wygrywała z Bayernem Monachium, jednak nie w spotkaniach ligowych rozgrywanych przed własną publicznością, lecz na Allianz Arena bądź w rozgrywkach o Puchar i Superpuchar Niemiec.

W kwietniu 2012 roku żółto-czarni kroczyli po mistrzostwo, a zwycięstwo nad Bayernem praktycznie zapewniało im tytuł. Spotkanie było wyrównane i dopiero błysk Roberta Lewandowskiego w 77. minucie przesądził sprawę - Polak umiejętnie zmienił tor lotu piłki po strzale Kevina Grosskreutza i w ten sposób pokonał Manuela Neuera, zapewniając BVB zwycięstwo 1:0.

W kolejnym sezonie mecz ligowy w Dortmundzie był tylko przystawką przed finałem Ligi Mistrzów między tymi samymi zespołami i nie miał istotne znaczenia, a zakończył się remisem 1:1. Niespełna rok później efektownie wygrali monachijczycy (3:0), by zwyciężyć również w edycji 2014/2015 - 1:0 po bramce "Lewego".

W minionych rozgrywkach kibice na Signal-Iduna Park nie oglądali goli, co przybliżyło Bayern do wywalczenia mistrzostwa Niemiec.

Borussia w sobotę wygrała po czteroipółletniej przerwie, powtarzając wyczyn z sezonów 2010/2011 oraz 2011/2012. To dobry znak dla fanów zespołu z Dortmundu, ponieważ właśnie w tych kampaniach sięgał po mistrzostwo Niemiec.