Kolejny wielki wyczyn Łukasza Teodorczyka. Dwa gole w hicie kolejki

Łukasz Teodorczyk strzelił dwie bramki w hicie ligi belgijskiej SV Zulte Waregem - RSC Anderlecht. Drużyna Polaka przegrała jednak 2:3.

Bartosz Zimkowski
Łukasz Teodorczyk, piłkarz Anderlechtu i reprezentacji Polski Newspix / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk, piłkarz Anderlechtu i reprezentacji Polski
Gospodarze, którzy przed tą kolejką mieli pięć punktów przewagi nad Anderlechtem, już w dziewiątej minucie objęli prowadzenie. Alesandro Cordaro znalazł się na prawym skrzydle i chciał dośrodkować w pole karne, jednak tak zacentrował, że futbolówka leciała w światło bramki. Trudno było przypuszczać, że fatalny błąd popełni golkiper Davy Roef.

Jednak już pięć minut później był remis. Po wrzutce z prawej flanki z pięciu metrów Łukasz Teodorczyk wpakował futbolówkę do siatki. Był w tym miejscu, w którym powinien być czołowy snajper ligi.

Chwilę później "Teo" mógł mieć na koncie dublet, ponieważ po dośrodkowaniu znalazł się niepilnowany na siódmym metrze. Uderzył po dalszym słupku, ale trafił w poprzeczkę.

Jednak w 30. minucie ponownie mógł się cieszyć z gola. Alexandru Chipciu nie zachował się egoistycznie i zamiast strzelać, podał do Teodorczyka. Ten z sześciu metrów uderzył nie do obrony.

W ciągu pięciu minut po zmianie stron gospodarze zadali dwa ciosy. Najpierw rzut karny na bramkę zamienił Timothy Derijck, a chwilę później Mbaye Leye dał Zulte drugie prowadzenie w tym meczu.

Anderlecht w drugiej połowie nie był w stanie zagrozić bramce rywala i przegrał 2:3. Sprawia to, że do lidera Zulte traci już osiem punktów i spadł na piąte miejsce.

Teodorczyk ma już 11 goli na koncie i jest liderem klasyfikacji strzelców.

SV Zulte Waregem - RSC Anderlecht 3:2 (1:2)
1:0 - Alesandro Cordaro 9'
1:1 - Łukasz Teodorczyk 14'
1:2 - Łukasz Teodorczyk 30'
2:2 - Timothy Derijck (k.) 47'
3:2 - Mbaye Leye 49'

Czy Teodorczyk zostanie królem strzelców ligi belgijskiej?