Liga Młodzieżowa UEFA: pasjonujący bój Legii z Borussią i 3:3! Awansu jednak nie będzie

Legia potrzebowała zwycięstwa z Borussią Dortmund, by pozostać w grze o wyjście z grupy. Ekipa Krzysztofa Dębka stoczyła w Niemczech pasjonujący bój, w którym prowadziła nawet 2:1, ale ostatecznie padł remis 3:3, który pogrzebał jej szanse na awans.

Szymon Mierzyński
Poznaliśmy pary III rundy el LM Getty Images / Steve Welsh / Poznaliśmy pary III rundy el. LM
Sytuacja na boisku zmieniała się bardzo często. Legioniści zaczęli źle i już w 10. minucie przegrywali 0:1. Jednak po ładnej bramce Sebastiana Szymańskiego, a także trafieniu z bliska Miłosza Szczepańskiego byli w doskonałej sytuacji i do przerwy mieli w garści wynik 2:1. On dawałby im realną szansę na awans (pod warunkiem zwycięstwa w ostatnim pojedynku ze Sportingiem Lizbona).

Po przerwie Borussia rzuciła się do ataku i najpierw wyrównała, a później odzyskała prowadzenie. Wydawało się, że to już koniec marzeń drużyny Krzysztofa Dębka, lecz w końcówce po indywidualnej akcji do siatki trafił Szymański, zaś w ostatniej akcji meczu sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy - uderzając wprost w niego - zmarnował Patryk Czarnowski.

Legia zagrała niesamowicie ambitnie, wywalczyła drugi remis w fazie grupowej, ale dwa punkty nic jej nie dają. W ostatniej kolejce zespół ze stolicy powalczy ze Sportingiem Lizbona już tylko o godne pożegnanie z rozgrywkami. Pewny 1. miejsca jest Real Madryt, zaś o 2. biją się Portugalczycy i Borussia.

Borussia Dortmund - Legia Warszawa 3:3 (1:2)
1:0 - Gabriel Kyeremateng 10'
1:1 - Sebastian Szymański 31'
1:2 - Miłosz Szczepański 41'
2:2 - Jacob Bruun Larsen 59'
3:2 - Etienne Amenyido 79'
3:3 - Sebastian Szymański 88'

Borussia Dortmund: William Matthew Pulisic - Alexander Schulte, Soeren Torge Lippert (46' Amos Pieper), Luca Kilian, Jan-Niklas Beste (46' Jacob Bruun Larsen), Orel Mangala, Dzenis Burnic, David Kopacz, Yoel Yilma (75' Etienne Amenyido), Dominik Wanner, Gabriel Kyeremateng.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Tomasz Nawotka, Adrian Małachowski, Mateusz Żyro, Mateusz Hołownia, Sebastian Szymański, Bartłomiej Urbański, Konrad Michalak (75' Mateusz Leleno), Miłosz Szczepański (79' Aleksander Waniek), Adam Ryczkowski, Sandro Kulenović (70' Patryk Czarnowski).

Żółte kartki: Dominik Wanner, Dzenis Burnic, Etienne Amenyido, Jacob Bruun Larsen (Borussia Dortmund) oraz Sebastian Szymański (Legia Warszawa).